Tiktok Takipçi Satın Al

Uzaktan Eğitim İçin Operatörlerden Hız Desteği Yolda

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom desteklerini açıklıyor.

İnternet operatörleri uzaktan eğitim için altyapılarını hazırladıklarını söylüyorlar. Operatörler geçtiğimiz dönem öğrenci ve öğretmenlere sundukları gibi internet kotalarını yükseltip, hızları artıracaklar.

Ülkemizde Mart ayından beri başlayan uzaktan öğretim modeli operatörleri de harekete geçirmiş internet kotalarını ve indirme/yükleme hızlarını yükseltmişlerdi. Geçtiğimiz günlerde kesinleşen ilk, orta ve lise öğrencilerine başlatılacak olan 31 Ağustos – 18 Eylül uzaktan eğitim dönemi için de operatörlerin benzer destek paketleri açıklamaları bekleniyor.

Turkcell yeni eğitim döneminde uzaktan eğitim için hazır olduklarını söyledi


Güçlü altyapılarının olduklarını dile getiren Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, geçtiğimiz eğitim döneminde 6 GB EBA TV kotası, 10 GB TV+ kotasını mobil müşterilerimize tanımlamıştık, dedi. Sabit internetlerde EBA için kotaları kaldırdıklarını ve fiber kullanıcılar için hızları 100 mbit yaptıklarını anlattı. Yeni dönemde de bu tarz paketlerin ve hız desteklerinin olabileceğinin sinyallerini verdi.

Vodafone desteklerinin devam edeceğini belirtti

Salgın döneminde internet kullanımında net artışlar gördükleri bölgelerde yatırımlarını hızlandırdıklarını söyleyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, yeni dönemde de uzaktan eğitime altyapılarının hazır olduğunu anlattı. Tüm bireysel müşterilerine Whatsapp’tan sınırsız görüntülü konuşma paketi tanımladıklarını 20 Eylül’e kadar kampanya katılımlarının devam ettiğini hatırlattı. Engin Bey, yeni dönemde de müşterilerimize EBA uygulama ve internet sitesinde kullanabilmek için 6 GB kota dağıtacaklarını söyledi.

Uzaktan Eğitim İçin Operatörlerden Hız Desteği Yolda

Türk Telekom müşterilerinin yükleme hızını iki katına çıkarıyor

Geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde de yaptıkları yükleme hızlarını iki katına çıkarma kampanyasını önümüzdeki uzaktan eğitim döneminde de devam edeceklerini duyurdu. 31 Ağustos – 1 Ekim olarak planlanan kampanyada müşteri ayırt etmeksizin tüm yükleme hızları iki kat artacak! Türk Telekom CEO’su Ümit Önal yaptığı açıklamalarda öğrencilerin yeni dönemde herhangi bir sorunla karşılaşmalarını istemediklerini, çevrim içi derslerinin güzel deneyimlenmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Bu güzel kampanyaların tarihlerinin salgının seyrine ve okulların açılıp açılmayacağına göre uzatılabileceğini düşünüyorum. En azından operatörlerimiz eğitim konusuna gelince cimriliklerini korumaya devam etmiyor. Çünkü geçen dönem gördük ki normalde isteseler tüm ülkeye iki kat daha hızlı yükleme hızı sağlayıp, indirme hızlarını da arttırabiliyorlarmış.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu