Tiktok Takipçi Satın Al

USB Aygıtı Tanınmadı Hatası ve Çözümü

Bu makalemizde USB Aygıtı tanınamadı hatası çözümünü nasıl düzeltebileceğinizi detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar makalemizde...

Sabit sürücüyü veya USB depolama birimini bilgisayara takarken “USB aygıtı tanınmadı” hatasını görmek can sıkıcı olabilir.


Ancak diskteki belgelere veda etmeden önce deneyebileceğiniz birkaç şey var. Bu tür hata mesajlarını almanızın birçok nedeni vardır. Hasarlı USB bağlantı noktaları, yazılım sürücüleri, hasarlı birimler ve hatta hasarlı USB bellekler sorun olabilir.

Sizler için yazdığımız USB aygıtı tanımadı hatası ve çözümü yazımızda sizleri bilgilendirdik. USB cihazınızın tanınamadığına dair bir uyarı aldığınızda, yapılacak ilk şey onu başka bir USB bağlantı noktasında denemektir. Bu en basit çözüm olmasına rağmen, genellikle göz ardı edilmektedir.

Bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, kasanın arkasındaki ana karta doğrudan bağlı olan USB bağlantı noktasını denemek en iyisidir. Daha sonra öne eklenen bir USB bağlantı noktası bazen sorunlara neden olabilir. Nedeni genellikle anakart bağlantı noktasında karşılaşılan bir sorundur.

Kasanın ön tarafındaki USB bağlantı noktasında bu tür bir hata oluşursa, ana kart üzerindeki bağlantı noktasına bağlanmaya çalışmak her zaman yararlıdır.

Bu yöntemi kullandıktan sonra hala sonuç alamıyorsanız, lütfen başka bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayarda bir USB cihazı kullanmayı deneyin. Aygıt tanındığı takdirde, sorun bilgisayardadır, aksi halde sorun disktedir.

USB Aygıtı Tanınmadı Hatası ve Çözümü

Bilgisayarı Yeniden Başlat

Bilgisayarı her başlattığınızda, tüm programlar, sürücüler ve işlemler arka planda otomatik olarak çalışacaktır. Ancak, Windows başladığında herhangi bir önemli işlemi veya sürücüyü yüklemezse. Bilgisayarınız anormal davranabilir.

USB Denetleyici Hatası

USB denetleyici, PC anakartı’ nın bir parçasıdır ve ayrıca USB bağlantı noktalarını veya diğer elektronik cihazları içerir. Bu bileşenlerin düzgün çalışması için sürücü yazılımına ihtiyaç vardır. Bu tür sürücüler genellikle otomatik olarak algılanır ve yüklenir. Bazı durumlarda, sürücüyü anakart üreticisinin web sitesinden bulmanız ve yüklemeniz gerekir.

USB Aygıtı İçin Yeni Kurulum Yapın

Genel bir bakış açısından, USB aygıtı tanımadı hatası bilgisayara bağlı bir sistem sorunudur. Ancak aynı zamanda USB sürücüsüyle de alakalı olabilir. Önerimiz, sistem sorunlarını temelde çözebilmek için temiz bir Windows sürümü yüklemektir.

Ancak, lütfen bilgisayar sürücüsünü güncel tutun. Sistemdeki mevcut sürücü (sürücü) eski olduğunda, bazen yeni güncellenen ürünün tanınamayacağı bir hataya neden olur. Bilgisayar hizmetlerini kullanmadan kendiniz de temiz bir Windows sürümü oluşturabilirsiniz.

USB Aygıtı Tanınmadı Hatası ve Çözümü

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu