TeknoDiot.com
   
   

USB 3.2 Bu Yılın İçerisinde Geliyor!

USB 3.2 Bu Yılın İçerisinde Geliyor!

Standardın yeni 20 Gb / s Tip-C modunu destekleyebilen USB 3.2 cihazları bu yıl piyasaya sürülecek.

USB denetleyicileri çoğunlukla yüksek performanslı sistemler tarafından kullanıldığından, ilk önce yüksek kaliteli anakartlara USB 3.2 yongalarını göreceğiz.

Bu durumda, anakart üreticilerinin bu yılın ikinci yarısından itibaren ürünlerin tanıtımını yapacağını göreceğiz. Bu arada, çevre birimleri uyumluluk testi için biraz gecikecek ve bu durumda 2020’de görmeye başlayabiliriz. Bant genişliği açısından, USB 3.2 iki adet yüksek hızlı USB Tip-C Tx / Rx kanalı kullanabilme özelliğini sunacak. x2 modu C tipi bir kabloda maksimum 20 Gbps veri hacmi elde edebilecek.

USB 3.2 Bu Yılın İçerisinde Geliyor!

USB 3.1 fiziksel katman veri hızlarını ve kodlama tekniklerini korunuyor. USB 3.2 ana bilgisayarları ve cihazları piyasaya sürüldüğünde daha detaylı inceleme fırsatımı olacaktır. Yani, gelecekteki tüm ürünler USB 3.2 olması bekleniyor.

  • USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps SuperSpeed)
  • USB 3.2 Gen 2 (10 Gb / sn SuperSpeed ​​+)
  • USB 3.2 Gen2x2 (2×10 Gb / sn SuperSpeed ​​+)

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.