bayigram.com

Ülker Arena’da Turkcell Hızı

Turkcell, Avrupa’daki en büyük basketbol salonlarından biri olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Arena’da Ericsson Elastic Radio Access Network (RAN – Esnek Radyo Erişim Ağı) uygulamasıyla bağlantı hızını arttırdı. Baskebolseverler artık maçlarda en iyi genişbant deneyimine sahip olacak.

Turkcell, Avrupa’daki en büyük basketbol salonlarından biri olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Arena’da Ericsson Elastic Radio Access Network (RAN – Esnek Radyo Erişim Ağı) ticari uygulamasını tamamlayarak basketbol maçları sırasında kullanıcıların veri bağlantı hızı yüzde 20’ye varan oranlarda arttırdı. Turkcell müşterileri, basketbol salonları gibi en kalabalık alanlarda dahi en iyi geniş bant deneyimine sahip olmaya devam edecek. Turkcell bu uygulamasıyla E-RAN çözümünü uygulayan öncü şirketler arasında ilk sıraya yerleşti.

Ericsson Elastic RAN nedir?


Ericsson Elastic RAN teknolojisi sayesinde ağın tamamında sınırsız sayıda hücre birbiriyle koordine bir hale getirilebiliyor. Bu, kullanıcının konumundan bağımsız olarak farklı ağ hücre taşıyıcılarının toplanmasında büyük esneklik sağlıyor. Hücre taşıyıcılarının koordine edilmesi ve bir arada toplanması, kullanıcıların veri aktarım hızlarının artmasını ve genel ağ performansının gelişmesini sağlıyor.

Ericsson Elastic RAN’ın faydaları nelerdir?

  • Geniş çaplı koordine kümelerin oluşturulmasını sağlayan hızlı LTE taşıyıcı büyümesi ve küçük hücreli büyüme.
  • Elastic RAN ile istenilen boyutlarda koordinasyon bölgelerinin oluşturulmasına imkan verecek şekilde, sabit boyutlu koordinasyon sınırlarının ve ölçeklenebilirlik sınırlamalarının ortadan kaldırılması.
  • Kullanıcı deneyiminin en üst düzeye çıkarılması ve yoğun kümelerdeki bağlantı hızlarının geliştirilmesi.

Hedef kullanıcı deneyimini arttırmak

Ericsson Cloud RAN çözümünün bir parçası olan Elastic RAN’ın kullanıcıların geniş bant deneyimini en üst düzeye çıkarmak için özel olarak geliştirilmiş bir teknoloji olduğunu belirten Turkcell Şebekelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin; “Biz Turkcell olarak Avrupa’nın en geniş spektrumuna sahip operatörüyüz. Bu spektrum sayesinde, GSA’in (Global Mobile Suppliers Association) raporuna göre gigabit üstünde hızları verebilen dünyadaki 7 operatörden biriyiz. Sahip olduğumuz en geniş spektrum sayesinde abonelerimize her zaman en yüksek hızları sunmayı hedefliyoruz. Bu amaçla, şebekemizi en yeni teknolojiler ve ürünler ile sürekli güncelliyoruz. Bu çalışma, 5G’ye yönelik yaptığımız hazırlıkların da bir ispatı niteliğinde. Bundan sonraki dönemde de en geniş frekans bandımız, güçlü şebeke altyapımız ve en yeni teknolojiler ile abonelerimize en iyi mobil geniş bant deneyimini yaşatmaya devam edeceğiz.” dedi.

“5G’ye hazır mimari”

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ralf Pichler, “Operatör ağlarındaki mobil geniş bant trafiği büyümeye devam ederken, ağ radyo kaynakları arasında sıkı bir birliktelik oluşturmak, ağ performansının en iyi durumda tutulabilmesi için büyük önem taşıyor. Turkcell’le iş birliği yapmaktan ve mobil geniş bant deneyimini geliştiren Ericsson’ın yenilikçi RAN çözümünün Fenerbahçe Ülker Basketbol Arena’da uygulanmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Ericsson Elastic RAN çözümü, üstün kullanıcı performansı için en iyi ve sınırsız koordinasyonu sağlarken 5G açısından geleceğe hazır bir mimari oluşturuyor” dedi.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu