Tiktok Takipçi Satın Al

Artık Eczanelerden Maske Alınabilecek! Peki Nasıl Alınacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Parayla maske satışına” yasağı ile birlikte bundan sonra eczanelerde de ücretsiz maske alınabilecek. Peki eczanelerden ücretsiz maske nası alınabilecek?

İstanbul Eczacı Odası, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği’nin yaptığı görüşmeler sonunda, ücretsiz maske dağıtımının eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiğini açıkladı.


e-Devlet üzerinden devam eden ücretsiz maske dağıtımına ek olarak bundan sonra eczanelerde de ücretsiz maske dağıtımları olacak. Peki bu dağıtım neye göre yapılacak, insanlar nasıl eczanelerden maske alacaklar?

Sağlık Bakanlığı’nın temin edeceği maskeler ecza depolarına ulaştırılacak ve ardından eczanelere dağıtımı yapılacak.

Eczaneler, sadece bir depo üzerinden 500 adet (10 kutu) maske talebinde bulunabilecek. Vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajdaki kodu eczanelere bildirerek maske alabilecek.

Artık Eczanelerden Maske Alınabilecek! Peki Nasıl Alınacak?

Peki eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır?

Cerrahi maske, N95 maske, koruyucu tulum üretimi için yeterli imkanın bulunduğunu vurgulayan Varank, bu süreçte günde 25 milyon maske yapılabilecek kadar kumaşın ham madde olarak üretildiğini, günlük maske yapım kapasitesinin de 8 milyona ulaştığını bildirdi.

İnsanlar T.C. kimlik belgesi ve telefon mumarası ile ücretsiz maskesini eczanelerden alabilecekler. İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu tarafından yapılan açıklamada, “Henüz maskeler eczanelere gelmedi. Vatandaşa SMS ile kod gönderilecek. Vatandaş cep telefonuna mesaj gelmeden eczanelere gitmemeli. O kodla maske alınabilecek” denildi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu