Tiktok Takipçi Satın Al

Daha Uzun Tweetler Nasıl Yazılır? (7 Kolay Yöntem)

Twitter’da uzun tweet atma nasıl yapılır? Twitter’ın tweet başına 280 karakterlik sınırı atlanabilir.

İşte Twitter‘da daha uzun tweet yazmanın birkaç yolu. 2017’nin sonlarında Twitter, tweet’lerde izin verilen karakter sayısını 140’tan 280’e çıkardı.


Ancak bazı kullanıcılar için 280 karakter hala yeterli değil. Yani söyleyecek önemli bir şeyin varsa, nasıl daha uzun tweet yazacağını bilmen gerekir. İşte tam da bunu yapmanın yedi kolay yolu.

1. TwitLonger

Daha Uzun Tweetler Nasıl Yazılır? (7 Kolay Yöntem)

TwitLonger, daha uzun tweet yazmak için belki de en bilinen uygulamadır; neredeyse Twitter’ın kendisi kadar uzun süredir yayında.

TwitLonger ile başlamak çok kolay. Başlamak için TwitLonger web sitesine gidin ve sağ üst köşedeki Yazı Yaz’ı tıklayın. Uygulamayı ilk kez kullanıyorsanız, TwitLonger’a Twitter hesabınıza erişim izni vermeniz gerekecektir.

Hazır olduğunuzda, kutuya tweet yazın İsterseniz bir başlık verebilir ve tıklayın Mesaj at kısmına. Son ekranda, daha uzun tweetlerden oluşan bir ileti dizisi oluşturmak için Yanıtla’yı tıklayabilirsiniz.

Gönderilen tweet’e, TwitLonger mesajınızın geri kalanına bir bağlantı ekleyecektir. Herkes ona erişebilir; Uzun tweetinizi belirli kullanıcılarla sınırlamanın bir yolu yoktur. Kendinizi uygulamayı sık sık kullanırken bulursanız, reklamları kaldırmak için ayda 1 dolara abone olabilirsiniz.


2- Ekran Görüntüsü Alın

Bu, daha uzun tweetler göndermek için basit ama etkili bir çözümdür. Daha uzun mesajlar yazmak için ekran görüntülerini kullanmak büyüyen bir trend.

Prensip basittir. Android  veya iOS için bu not alma uygulamalarından birini kullanın ve söylemek istediklerinizi yazın. Hepsinin tek bir ekrana sığdığından emin olun.

Ardından, söylediklerinizin ekran görüntüsünü alın ve Twitter uygulamasını çalıştırın. Yeni tweet simgesine dokunun ve ekran görüntüsünü tweet’inize ekleyin. Herhangi bir metin yazmanıza bile gerek yok. Hazır olduğunda, basın Tweet.

3. Bir Twitter Dizini Oluşturun

Daha Uzun Tweetler Nasıl Yazılır? (7 Kolay Yöntem)

280 karaktere yükseldikten kısa bir süre sonra Twitter, Threads özelliğini başlattı. Bu özellik, uygulama üzerinden görüntülendiğinde sürekli bir kaydırma biçiminde görüntülenmek yerine bir dizi bağlı tweet oluşturmanıza olanak tanır. Harici uygulamalara ve araçlara güvenmeden daha uzun düşünceleri ve fikirleri tweetlemenin bir yolu.

Twitter’da bir ileti dizisi oluşturmak için her zamanki gibi bir tweet oluşturmaya başlayın. İkinci tweet’i yazmaya hazır olduğunuzda, + düğmesine tıklayın.

Tümünü Tweetle düğmesini tıklayarak tüm ileti dizisini aynı anda gönderebilirsiniz . Ayrıca , İleti Oluştur penceresinden İleti Dizisine Devam Et > Son tweetinize ekle’yi seçerek daha sonra bir ileti dizisine daha fazla tweet ekleyebilirsiniz  . Daha eski konulara devam etmek için Daha Fazla simgesine (üç yatay nokta) tıklayın.


4. JumboTweet

Daha Uzun Tweetler Nasıl Yazılır? (7 Kolay Yöntem)

JumboTweet, uzun bir tweet atmak isteyen herkes için kullanımı kolay bir web istemcisidir. TwitLonger’da olduğu gibi, siteye mevcut Twitter bilgilerinizi kullanarak giriş yaparsınız. İstediğiniz kadar metin yazabilirsiniz ve genişletilmiş metninize bir bağlantı tweet’inize dahil edilecektir.

Başlamak için Twitter ile Giriş Yap’ı tıklayın . Uygulamanın kimliğini doğruladıktan sonra, mesaj ekranına geri yönlendirileceksiniz.

Devam edin ve mesajınızı yazın, ancak göndermeden önce sayfanın altındaki ayarlara dikkat ettiğinizden emin olun. JumboTweet, uygulamada yazılan kendi içerik akışını tutar. Tweetinizin şirketin beslemesinde görünmesini önlemek için , Gönderiyi JumboTweet akışında herkese açık olarak göster seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın


5. ControlC

Daha Uzun Tweetler Nasıl Yazılır? (7 Kolay Yöntem)

ControlC, herhangi bir genişletilmiş içeriği çevrimiçi olarak birçok insanla paylaşmanın harika bir yoludur; Twitter’a özgü değildir. Bununla birlikte, daha uzun tweet’ler için kullanmak harika bir araç.

İncelediğimiz diğer uygulamaların aksine ControlC, metin biçimlendirme sunar. Yazı tipi boyutunu, metin stilini, metin rengini ve daha fazlasını düzenleyebilirsiniz.

Bu nedenle, birkaç cümlenin ötesine geçen daha uzun içeriği hızlı bir şekilde paylaşmanın harika bir yoludur. Örneğin, belki bazı teknik talimatları veya ayrıntılı talimatları paylaşmak istiyorsunuz ve metnin belirli kısımlarını vurgulamanız gerekiyor.

Uygulamayı kullanmak için metninizi ekrandaki kutuya yazın ve biçimlendirin. Hazır olduğunuzda Gönder’i tıklayın ve diğer insanlarla paylaşmak için bir bağlantı alacaksınız. Maalesef, bağlantıyı doğrudan web uygulamasından Twitter’a gönderemezsiniz.


6. Tweet Compressor

Daha Uzun Tweetler Nasıl Yazılır? (7 Kolay Yöntem)

Hepimiz birkaç karakter fazla uzun tweetler yazdık ve bulunabilecek küçük tasarruflar için metni defalarca taradık.

Zor işi kendiniz yapmak yerine, tweetinizi Tweet Kompresör sitesine yapıştırmanız yeterlidir.

Belirli iki harfli kombinasyonları tek karakterlerle değiştirmek için unicode kullanır. Sıkıştırılabilir kombinasyonlar şunlardır:

 • cc
 • ms
 • ns
 • ps
 • in
 • ls
 • fi
 • fl
 • ffl
 • ffi
 • iv
 • ix
 • vi
 • oy
 • ii
 • xi
 • nj
 • period followed by a space
 • comma followed by a space

Unicode değiştirmelerinin görüntüde nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Bilmeyenler için Unicode, dünyanın tüm yazı sistemlerinin tutarlı kodlamasına izin veren bir BT standardıdır. Toplamda yaklaşık 150.000 karakter var.

Tweet Compressor, Roma rakamları ve bilimsel kısaltmalar gibi tek karakterli unicode değiştirmeleri kullanır.


7. Twishort

Daha Uzun Tweetler Nasıl Yazılır? (7 Kolay Yöntem)

Twishort, uzun bir tweet yazmanıza ve bunu doğrudan Twitter’a göndermenize olanak tanır.

Ancak, iOS uygulaması ve Chrome tarayıcı uzantısı sayesinde hizmet gerçekten parlıyor. Twisort’ta oluşturduğunuz daha uzun tweetlere resim ve video eklemenin tek yolu iOS ve Chrome uygulamalarıdır.

Uygulama eskiden Android’de de mevcuttu, ancak yazı yazıldığı sırada artık Google Play Store’da listelenmiyor.

Web uygulamasını kullanıyorsanız, uzun bir yanıtla başka bir tweet’e doğrudan yanıt verebilirsiniz. Ayrıca Twitter’ın bahsetme özelliği aracılığıyla başka bir kullanıcıya uzun bir tweet gönderebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu