Tiktok Takipçi Satın Al

Twitter Reklamlar İçin Telefon Numaralarını Kullandı

Twitter, reklamları hedeflemek için güvenlik amacıyla sağlanan telefon numaralarını kullandı.

Salı günü Twitter , kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulaması için bilgi verilmesine rağmen, “istemeyerek ” telefon numaralarını ve e-posta adreslerini reklam amaçlı kullandığını duyurdu .


Twitter’a göre, şirketin üçüncü taraf ortaklarıyla hiçbir kişisel veri paylaşılmadı ve bunun olmasına izin veren sorun ele alındı. Twitter, 17 Eylül itibariyle telefon numaraları ve e-posta adreslerinin yalnızca güvenlik amacıyla toplandığını söyledi.

Twitter Reklamlar İçin Telefon Numaralarını Kullandı

Twitter , güvenlik aksaklığını açıklayan bir blog yazısında , “Bundan kaç kişinin etkilendiğini kesin olarak söyleyemeyiz. Bunun olduğu için çok üzgünüz ve bir daha böyle bir hata yapmadığımızdan emin olmak için adımlar atıyoruz.” dedi.

Geçen yıl boyunca, Facebook gizlilik uygulamalarındaki yanlışlığı eleştirdi. Ancak, Twitter, kullanıcılarının gizliliğini nasıl ele aldığına dair kendi tartışmaları içine girdi. Daha geçen ay, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in hesabı, bilgisayar korsanlarının kısa mesajlar yoluyla ırkçı hakaretleri tweetledikten sonra tehlikeye düştü.

Mayıs 2018’de Twitter, 330 milyon kullanıcısına, düz metinle ortaya çıkan bir hata tespit edildikten sonra şifrelerini değiştirmelerini tavsiye etti . Twitter, o zaman hiçbir bilginin ihlal edilmediğini veya kötüye kullanılmadığını söylemişti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu