Twitter Hesabı Nasıl Silinir? - TeknoDiot.com

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?


Twitter hesabınızı nasıl sileceğinizi bu makalemizde sizlere anlatıyoruz. Rehber tarzında olan bu makalemiz işinize yaradıysa mutlaka beğenmeyi unutmayın.

Twitter hem dünya çapında hem de Türkiye’de çok sık kullanılan bir sosyal platformdur. Kişilerin görüşlerini paylaşabildikleri, birbirleriyle etkileşim halinde oldukları etkili bir sosyal medya aracıdır. Siyasilerden, devlet kurumlarına kadar pek çok kişi Twitter’ı kullanmaktadır. Peki Twitter hesabı nasıl silinir?

Bu sorunun cevabı mobil uygulama ve masaüstü olarak iki şekilde açıklayacağız. Ancak bundan önce hesabınızı silmeden önce verilerinizi indirip, kaydetmek isteyebilirsiniz. Bunun için Twitter hesabınıza girip Ayarlar kısmına tıklıyorsunuz.  Ardından Twitter Verilerin ve Twitter Arşivin yolunu izleyerek Twitter Verilerini İndir kısmından arşivinizi talep ediyorsunuz. Bu bilgiler hazır olduğunda emailinize mail olarak gönderilecektir.

Twitter hesabı silmek

Twitter hesabınızı kapatmak ise diğer sosyal medya platformlarına göre daha kolaydır. Eğer masaüstünden hesabınıza giriş yapıyorsanız hesabınızı kapatmak için şu adımları sırasıyla izlemeniz gerecektir.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilk olarak sağ üst bölgede bulunan Ayarlar sekmesine tıklayınız. Ardından Hesap sekmesine girip en alt bölgede bulunan bağlantıya ulaşın. Karşınıza Hesabımı Devre Dışı Bırak seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayın. Ardından açılan sayfada hesabınızı silmek istediğinizi onaylayın.

Eğer mobil uygulamadan giriyorsanız şu adımları sırasıyla izlemeniz gerekecektir.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan dişli çark yahut da resminizin olduğu yere tıklayın. Ardından menüdeki Ayarlar kısmına girin. Sonrasında ise en alta inerek Hesabımı Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın. Yeni bir sayfa açılacaktır. Burada da Hesabımı Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın.

Her iki yöntem de Twitter kararınızdan vazgeçmeniz ihtimalini göz önünde tutarak hesabınızı pasif hale getirecektir. Eğer kararınızdan kesin olarak eminseniz hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için otuz gün boyunca hesabınıza hiç giriş yapmamanız gerecektir. Aksi takdirde süre sıfırlanacak ve işleminiz pasif hale gelecektir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu