Tiktok Takipçi Satın Al

Twitch Röportajları: Zeynep “Rita” Sualp

Twitch‘de yayınlarına devam eden Zeynep “Rita” Sualp ile birlikte bir röportaj gerçekleştirdik.

Yeni konuğumuz ise Twitch’de kendine has kitlesi ile yayınlarını sürdüren Rita ile birlikte röportajımızı gerçekleştirdik. Bu röportajımızda konuğumuz Zeynep Sualp namı diğer Rita’ya birkaç soru sorduk ve cevaplarını aldık buyursunlar.


Öncelikle bizlerle bu röportajı kabul ettiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederiz Zeynep, size birkaç sorumuz olacaktır, içtenlikle cevaplayacağınızdan hiç şüphemiz yok. Sizi yakından takip eden takipçileriniz ve sizi henüz tanımamış olan insanlar için bu röportaj gerçekten güzel reaksiyon vereceğinden şüphemiz yok. Tekrardan teşekkür ederiz. Hemen başlayalım;

Twitch Kanal Adresi
İnstagram Profil Adresi

 • Selam Zeynep, henüz seni tanımayan insanlar için bize kısaca kendinden bahseder misin?

Selamlar ben Zeynep Sualp, nickim Rita. Bilgisayar başından kalkmayan bir kızım. D vitamini eksikliği çekiyorum 😀

 • Neden “Rita” ?

Çok anlamı olan bir nick olduğunu söyleyemem. 2012,2013 yıllarında, o zamanlar 15-16 yaşlarındaydım, oynadığım bir oyunda (Point Blank) turnuva sunucuları bir gün nickimi okuduklarında kulağa güzel gelsin ve kısa olsun diye düşünüp koyduğum bir nick. Şimdiye nasipmiş.

 • Ne zaman, işte şimdi Twitch’e başlamam lazım dediniz?

Point Blank’ ten LOL’ e geçtiğim dönemdi. O dönemde bir Facebook sayfam vardı ve yaklaşık 1000 takipçim vardı. Twitch’i yeni keşfetmiştim 1000 takipçime güvenerek ben de yapabilir miyim acaba diye 2014 yılında yayın yapmaya başladım.

 • Bir gününüz nasıl geçiyor? Sizi genellikle yayınlarda görüyoruz.

Genelde uyanır uyanmaz PUBG için PC başına geçip işimi yapıyorum. Bundan artan vaktimde mental olarak iyiysem yayın açmaya çalışıyorum.

 • Hobilerin ve fobilerinden kısaca bahseder misin?

Rakibim iyi bir oyuncuysa saatlerce durmadan masa tenisi oynayabilirim. Bazen dijital çizim de yapıyorum. Böceklerden hiç haz etmem boyutları küçüldükçe daha korkunç oluyorlar.

 • Twitch’e başladıktan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Twitch’e şanslı başladım. Yayın açtığım günün ertesi günü PintiPanda bana ulaştı ve Multiplayer Tv yayıncısı oldum fakat bu şansı güzel değerlendiremedim. Yayındansa competitive oyun oynamak beni hep daha çok cezbetti.

 • Bir sinema filmi yapsan ismi ve konusu ne olurdur?

Yeni trend ve dünyanın geleceği olan dijital dünyayla ilgili teknolojik bir film olurdu ama isim ve konu düşünmek istemedim.

 • Herkes genellikle merak eder yayın harici canınız sıkılınca veya kafa dağıtmak için oyun oynuyor musunuz?

Benim işim oyun oynamak olduğu için oynuyorum ama farklı oyunlar oynayacağım zaman bunu başka insanlarla paylaşmak hoşuma gidiyor. PUBG ısınma süremde de yayın açıyorum.

 • Yayın arkasında hayat nasıl geçiyor? Arkadaşlıklar olsun, aile ilişkileri olsun… Hep yayınlardaki gibi tatlı bir ortam yoktur muhtemelen.

Ben yayınlarımda o gün nasılsam o şekilde davranıyorum farklı bir moda bürünmüyorum daha pozitif olmalıyım diye zorladığında yapmacık oluyor. Doğal olmak en iyisi.

 • İlk olarak insanların sizi tanıdığı zaman nasıl hissettiniz? (fotoğraf çektirmek vb.)

İlk kez benimle fotoğraf çektirmek isteyen insanların olduğunu görünce ve o anı yaşayınca beklemediğim bir şey olduğu için çok utanmıştım. İnsanların sevgilerini hissedince buna bağımlı oldum.

 • Twitch üzerinde en sevmediğin şey nedir?

Yayıncı da olsa izleyici de olsa sırf dikkat çekmek için kötü sözler söyleyip rahatsız edici davranışlarda bulunmaları en sevmediğim şey.

 • Bir Twitch yayıncısı olarak, Twitch’de yerli/yabancı hangi yayıncıları takip ediyor ve izliyorsun?

Eskisi kadar Twitch’de bir kanalda uzun süre vakit geçirmiyorum ama yerli olarak Pqueen‘ in yayınlarından çok keyif alıyorum. Mithrain’i de izliyorum ama genelde kanal kanal dolaşırım. Yabancılardan da profesyonel PUBG oyuncularını izliyorum Ubah buna bir örnek.

 • Twitch platformunu değerlendirirseniz nasıl değerlendirirsin?

Televizyonların soyunu tüketen platform.

 • Sosyal medya, Twitch için farklı bir proje düşünüyor musun?

Hayır düşünmüyorum.

 • Yayıncı olmak isteyen arkadaşlara kısa bir tavsiyede bulunacak olsan, tavsiyelerin ne olurdu?

GTA 5 RP yayını yapın

 • Yayında oynamayı en sevdiğin oyunlar neler?

PUBG ve hikayeli puzzle oyunları.

 • Yayıncılık dışında ilgi duyduğun başka meslekler var mı?

Grafik tasarım , Dijital oyun tasarımı , Oyun karakterleri veya oyun materyalleri tasarlamak çok ilgimi çekiyor. Gelecekte bununla ilgili bir şeyler yapabilirim.

 • Seni en çok ne kızdırır?

Başkalarına çamur atan ilgi arsızı insanlar ve haksızlığa uğramak.

 • En Sevdiğin oyuncu ekipmanı markası nedir?

Razer

 • En büyük hayalin ve gerçekleştirmek istediğin projelerin nelerdir?

En büyük hayalim %90 ı erkeklerden oluşan ve aynı seviyede oynayan bir kadın oyuncunun çok az bulunduğu ya da bulunmadığı profesyonel arenada sahneye çıkmak ve diğer kadın oyunculara yol göstermek . Bir aksilik çıkmazsa 30 Nisanda bu hayalimi gerçekleştirmeye Berlin’e gideceğim.

 • Vakit ayırdığın için TeknoDiot ekibi olarak çok teşekkür ederiz, eklemek istediğin ekstra bir şey var mı?

Röportaj için size ve okuyan herkese teşekkür ederim.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu