Tiktok Takipçi Satın Al

TurkNet İnternet Fiyatı Zamlandı: İşte Yeni Abonelik Fiyatı

Türkiye'nin yerel internet hizmet sağlayıcılarından biri olan TurkNet, internet abonelik fiyatlarını artırma kararı aldı.

TurkNet, 2022 yılında da ortalama 50 Mbps bağlantı hızı sunarak öne çıktı. Ancak şirket, bugün abonelik fiyatlarına zam yaptığını duyurdu. 2023 yılında TurkNet’in internet abonelik fiyatlarına yapılan zamla ilgili detaylar açıklandı.

Türkiye’nin yerel internet hizmet sağlayıcılarından biri olan TürkNet, internet abonelik fiyatlarını artırma kararı aldı. Taahhütsüz ve sınırsız hizmetiyle bilinen şirket, müşterilere evlerinin desteklediği en yüksek hızı sunma özelliği ile öne çıkmaktadır. Ancak, şirket internet paketlerine yaklaşık yüzde 20 oranında bir zam yapma kararı aldı.

TurkNet yeni internet abonelik fiyatı


TurkNet altyapısı üzerinden GigaFiber hizmetini tercih eden kullanıcılar aylık 139.90 TL ödüyordu. TurkTelekom altyapısı üzerinden alınan hizmetler ise aylık 169.90 TL’ye mal oluyordu. Ancak 20 Ocak tarihinde yapılan zam sonrasında, GigaFiber hizmeti için ödenen ücret 229.90 TL’ye yükseldi. Diğer altyapılardan alınan hizmetin fiyatı da 249.90 TL oldu.

Bugün ise TurkNet, internet abonelik fiyatını 249.90 TL’den 299.90 TL’ye yükseltti. Yeni abonelik kaydı yapmak isteyen kullanıcılar, sağlayıcının resmi sitesine girdiklerinde 299.90 TL’lik yeni fiyatı görmektedir.

TurkNet İnternet Fiyatı Zamlandı: İşte Yeni Abonelik Fiyatı

Eski kullanıcılar açısından durum ise farklılık göstermektedir. Halihazırda TurkNet abonesi olanlar, 249.90 TL’lik ücretle devam edebilmektedirler. Ancak bir yıllık ödemeyi peşin yaparak hem indirimden faydalanmak hem de fiyat artışından etkilenmemek mümkün olmaktadır. Bu durumda, 12 aylık ödeme için 3,358.80 TL ödenmekte ve aylık 279.90 TL gibi bir maliyet ortaya çıkmaktadır.

Bu zam kararının, internet abonelik hizmetlerinde sık sık yaşanan fiyat artışlarına bir örnek olduğu görülmektedir. TurkNet‘in zam kararı, mevcut abonelerin yanı sıra potansiyel yeni aboneleri de etkileyebilir. İnternet hizmetleri, modern yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldiği için, fiyat artışları genellikle tüketiciler arasında tartışmalara neden olabilmektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu