Tiktok Takipçi Satın Al

Türkiye’nin İlk Hızlı Şarj Özellikli Otobüsü Tanıtıldı!

Türk mühendislerin geliştirmiş olduğu ortalama 15 dakika için hızlı sarj olan, yüzde 100 yerli elektrikli otobüs Hacettepe Üniversitesi’nde öğrencilere tanıtıldı.

Aselsan ve Temsa tarafıdan üretilen ve geliştirilen yerli otobüs Hacettepe Üniversitesinde öğrencilere tanıtılarak onlara hizmet vermeye başladı. 87 yolu kapasiteli yerli otobüsümüz, Makine mühendisliği bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Çağlar Başlamışlı tarafından yapılan açıklama ile üniversitenin Beytepe yerleşkesinin testler için pilot bölge seçildiğini söyledi.


Ayriyetten otobüs hakkında yapılan açıklama ile elektronik kısmında yüzde 100 yerli ürünlerin kullanıldığını vurgulayan Başlamışlı, “12 metrelik bir otobüsten söz ediyoruz. Toplamda 87 kişiye kadar yolcu kapasitesi var ve normalde içren yanmalı olan motordan farklı olarak elektrikli motora sahip olma özelliğini taşıyor.” dedi.

Başlamışlı’nın konuşmasında otobüsün şarj edilebilme konusunda yaptığı açıklamada ise “Üretilen bu otobüsün bataryası daha küçük kapasiteli. Bir sefer yaptıktan sonra 15 dakikada çok hızlı şarj edilerek bir daha sefer yapıyor. ASELSAN’da bu hızlı şarj sistemini kendi üretmiştir.” ifadelerini kullandı.

Son olarak üniversite öğrencilerinden otobüsle ilgili gelen tepkiler ise olumlu yönde oldu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu