Tiktok Takipçi Satın Al

Türkiye’nin En İyi Oyunları Kristal Piksel’de Ödüllerine Kavuştu

Türkiye'nin en iyi dijital oyunları dün Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'nde düzenlenen 2021 Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri töreniyle belirlendi.

Ülkemizde geliştirilen en iyi dijital oyunların belirlendiği Kristal Piksel’in 10. yılında ödül kazanmaya hak kazanan geliştiriciler ödüllerine kavuştular. Törene, En İyi Görsel Sanat, En İyi Konsol Oyunu, En İyi PC Oyunu ve Yılın Oyunu ödüllerini almayı başaran Mayhem Brawler damgasını vurdu.

Türkiye’de geliştirilen özgün fikrî mülkiyete sahip oyunları belirleme ve ödüllendirme amacıyla 2012 yılından beri düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri bu yıl 10. kez sahipleriyle buluştu.


Kristal Piksel 2021, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED),T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Yıldız Teknik Üniversitesi, YTÜ Yıldız TEKNOPARK, Hacettepe Üniversitesi, Hacettepe Teknokent, Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BUG Lab), ODTÜ TEKNOKENT Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM), The Game Circle ve METU GATES ortaklığıyla düzenlendi.

Yerli Oyun Sektörü Kristal Piksel’de Buluştu

Sunuculuğunu sevilen oyun yayıncıları Tuna “PintiPanda” Akşen ve Pelin “Pqueen” Baynazoğlu’nun yaptığı ödül töreni yerli oyun sektörümüzün yatırım, geliştirme, eğitim gibi farklı alanlardaki paydaşlarını bir araya getirdi.

Ödül töreni öncesinde düzenlenen Oyun Kuluçka Merkezleri adlı panelde, kuluçka merkezlerinin dünden bugüne gelişimi ve geleceği ele alınırken geliştiricilerin kuluçka merkezlerinden nasıl en iyi şekilde yararlanabileceklerine de değinildi. Oyun Stüdyolarının Deneyimleri panelinde ise panelistler Türkiye’de stüdyo kurma, şirketleşme ve oyun geliştirme gibi konulardaki deneyimlerini aktardılar.

Türkiye’nin En İyi Oyunları Kristal Piksel’de Ödüllerine Kavuştu

Ödül Kazanan Oyunlar

Toplam 11 farklı dalda ödül verilen törende Hero Concept tarafından geliştirilen Mayhem Brawler, En İyi PC Oyunu ve En İyi Konsol Oyunu ödüllerinin yanında En İyi Görsel Sanat ödülünü de kazandı. 90’ların arcade tarzını günümüze taşıyan Beat ‘em Up türündeki oyun,  bu başarısını akşamın sonunda aldığı Yılın Oyunu ödülüyle zirveye taşıdı.

En İyi Mobil Oyun ödülü ise Masomo’nun geliştiriciliğini yaptığı Basketball Arena aldı. Head Ball oyunu ile mobil pazarda büyük başarılar elde eden firma, yeni oyunuyla 1’e 1 mücadelenin rekabetini ve eğlencesini basket sahalarına taşıyor.

En İyi VR Oyunu ödülünün kazananı ise Studio Gamebit’in geliştirdiği aksiyon, macera ve bulmaca türlerini fizik tabanlı mekaniklerle  harmanlayan Naau: The Lost Eye oldu.

Türkiye’nin En İyi Oyunları Kristal Piksel’de Ödüllerine Kavuştu

Ödül Kazanan Oyunların Tam Listesi ise şu şekilde:

Ödül

Kazanan Oyun

Geliştirici

En İyi Oyun Tasarımı

Circadian City

Nowhere Studios

En İyi Görsel Sanat

Mayhem Brawler

Hero Concept

En İyi İşitsel Sanat

Haunt Chaser

Clock Wizard Games

En İyi Anlatı

Recontact London: Cyber Puzzle

RECONTACT GAMES

En İyi Ciddi Oyun

Sanal Laboratuvar

White Dodecahedron

En İyi VR Oyunu

Naau: The Lost Eye

Studio Gamebit

En İyi Konsol Oyunu

Mayhem Brawler

Hero Concept

En İyi Mobil Oyun

Basketball Arena

Masomo

En İyi PC Oyunu

Mayhem Brawler

Hero Concept

Yılın Oyunu

Mayhem Brawler

Hero Concept

Törende Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen oyunlar ve geliştiricileri ise şöyleydi;

Ödül

Kazanan Oyun

Geliştirici

En İyi Gerilim Oyunu

In Silence

Ravenhood Games

En İyi Simülasyon Oyunu

Camping Simulator: The Squad

CubeCube Ltd.

En İyi Sinematik

Ephesus

The Pack Studios

En İyi Ortak Yapım

Oroboros

Siis Games & Blay Games

En İyi Bağımsız Oyun

Mesih

Fatih Beceren

Gelecek Vaat Eden Stüdyo

Potentia

Wily Pumpkin

En İyi Modern Yorum

Pawn of the Dead

Aslan Game Studio

En Deneysel Oyun

Kargast

Frymore Games

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu