Tiktok Takipçi Satın Al

Türkiye Threads’i Sevdi

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından Meta, beklendiği gibi geçtiğimiz günlerde yeni Twitter rakibi Threadsi görücüye çıkardı. Kısa sürede dünya genelinde hızla yayılan uygulamaya Türkiye’deki kullanıcıların ilgisi de büyük oldu. Gemius, 5-9 Temmuz tarihleri arasında Threads’e olan bu ilgiyi rakamlarla ortaya koydu.

Elon Musk ve Mark Zuckerberg arasındaki rekabette Threads dönemi başladı. Twitter bir yandan aktif kullanıcı sayısını artırıp reklam gelirlerindeki payını artırmaya çalışırken karşısına oldukça ciddi bir rakip çıktı: Threads.


Threads, gücünü Instagram’dan ve dolayısıyla Meta’nın veritabanından aldığından kullanıcıları toplamakta hiç zorlanmadı. Açıldığı ilk gün milyonlarca yeni kullanıcı kazanan Threads, son olarak Pazartesi günü Zuckerberg’in paylaştığı verilere göre sadece 5 günde 100 milyon kullanıcıya ulaştı. 100 milyona iki ayda ulaşan ChatGPT’yi dahi geride bırakan ve bunu 5 günde başaran Threads böylece alanında dünyanın en hızlı büyüyen platformu oldu.

Yayıncıların web rekabet analizinde ortak tercihi olan ve güvenerek kullandıkları Gemius Audience’ın verilerine göre Threads’e olan bu ilgiyi Türkiye’de de görebiliyoruz. 5-9 Temmuz tarih aralığını mercek altına aldığımızda platformun 4.8 milyon gerçek kullanıcıya dokunabildiği dikkat çekerken, bu süre zarfında platforma 43,6 milyon ziyaret gerçekleşti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu