Tiktok Takipçi Satın Al

Türkiye, Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alımına Onay Verdi

Türkiye, Microsoft'un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımını onayladı.

Microsoft‘un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımı, Türkiye tarafından onaylandı. Bu satın alma, Avrupa Birliği ve birçok ülke tarafından da onaylanmış olan teknoloji ve oyun endüstrisinin en büyük satın alımlarından biri. Ancak Microsoft, satın alımı tamamlayabilmek için son günlerde ABD ve İngiltere’de hukuki mücadelelerle karşı karşıya.

Activision Blizzard CCO‘su ve Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lulu Cheng Meservey, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Bugün Türkiye, Microsoft ile birleşmemizi koşulsuz olarak onayladı. Şimdi, bir başka ülke daha pazar liderinin yerleşik hakimiyeti yerine tüketicileri ve rekabeti koruyan düşünceli bir karara vardı.” ifadelerine yer verdi.


Türkiye Rekabet Kurumu tarafından onaylanan Microsoft-Activision Blizzard birleşmesi, taraflar arasında ciddi bir hukuki süreçle birlikte gelmiştir. Microsoft, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) geçici tedbir kararına karşı açtığı davayı kazanmış olsa da, FTC bu mahkeme kararını temyize götüreceğini belirtti. İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA) ise daha önce engellediği anlaşmayı tekrar değerlendireceğini açıkladı.

Activision Blizzard Satın Alımına Türkiye Onay Verdi

Microsoft için son birkaç günde yaşanan bu gelişmelerle birlikte süreç daralmaktadır. Çünkü Microsoft ve Activision Blizzard arasında yapılan ikili satın alma anlaşmasının tamamlanması için son tarih 18 Temmuz’dur. ABD’deki hukuki süreç devam ederken, Microsoft’un Pazartesi veya Salı günü yasaklama olmadan satın almaları tamamlaması beklenmektedir. Ardından gözler İngiltere’ye çevrilecektir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu