Tiktok Takipçi Satın Al

Turkcell, Yılın İlk Çeyrek Gelirini Açıkladı! Yılın İlk Çeyreğinde Yüzde 19.2 Yükseldi

Turkcell Yıla güçlü başladı, hedef büyüttü: 25. yılını kutladığı 2019’a hızlı bir başlangıç yapan Turkcell hedeflerini büyüttü.

Grup bazında 5,7 milyar TL ile tüm zamanların en yüksek birinci çeyrek gelirini elde eden Turkcell, ilk üç ayda 2,3 milyon TL FAVÖK’e ulaştı. Net kâr ise geçen yılın ilk çeyreğine göre 1,4 kat artarak 1,2 milyar TL oldu.

Müşteriler hızlı internet istiyor


Sabit tarafta sunduğu ışık hızında internet çözümleriyle Turkcell yine müşterilerin tercihi oldu. Fiber abone bazına bu çeyrekte 25 bin yeni müşteri ekleyen Turkcell’in mobil internet üzerinden yüksek hızlar sağladığı hizmeti Superbox’a ilgi arttı. Fiberin ulaşamadığı yerlerde mobil internet üzerinden yüksek hızlar sunan Superbox’ın kullanıcı sayısı 56 bine ulaştı.

Yerli e-posta Temmuz ayında geliyor: Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, yerli ve milli dijital servislere bir yenisinin ekleneceği müjdesini verdi. Türkiye’nin mühendisleri tarafından geliştirilen yeni e-posta Temmuz ayında kullanıcılara sunulacak. Yılın üçüncü çeyreğinde de yapay zekalı Yaani Sesli Asistan hizmete girecek.

3 yılda 16 milyar TL yatırım yapacak

Türkiye’nin teknolojik dönüşümünde öncü rol oynayan Turkcell bu misyonunu yaptığı yatırımlarla güçlendirdi. 25 yılda 50 milyar TL yatırım yapan Turkcell önümüzdeki 3 yılda ise yaklaşık 16 milyar TL daha yatırım yapmayı planlıyor.

Turkcell, Yılın İlk Çeyrek Gelirini Açıkladı! Yılın İlk Çeyreğinde Yüzde 19.2 Yükseldi

Müşteri odağıyla yeniden yapılandı

Bu çeyrekle beraber yeni yapılanmasını da açıklayan Turkcell, satış organizasyon yapısını kurumsal, bireysel ve uluslararası olmak üzere üç ayrı iş grubunda yönetme kararı aldı. Turkcell böylece müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik daha hızlı ve etkili çözümler sunabileceği bir yönetim yapısına geçmiş oldu.

Turkcell hem kazanıyor, hem kazandırıyor

Turkcell Yönetim Kurulu 31 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek olan Genel Kurul’da görüşülmek üzere, 2018 mali yılına ilişkin toplam dağıtılabilir net kâr rakamının yaklaşık %50’sine denk gelen 1 milyar 10 milyon TL brüt nakit kâr payı dağıtılmasını teklif etme kararı aldı. Önerilen kâr payı, 18 Haziran 2019, 5 Ağustos 2019, 21 Ekim 2019, 17 Aralık 2019 tarihlerinde 4 eşit taksitte ödenecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu