Tiktok Takipçi Satın Al

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Operatör firmalarında nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

Operatörlerde ödemeli arama, işlemi farklı farklı işlemler olarak yerine getirilir. Ödemeli aramalar acil durumlarda kurtarıcı olmaktadır.


Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom faturalı ya da faturasız hat sahiplerinin nasıl ödemeli arama yapacaklarını sizlerle paylaşacağız: ödemeli arama servisi olarak operatörler tarafından ücretli olarak sunulan bir hizmettir. Günümüzde artık bu tarzda durumlar kampanya ve hizmet şeklinde sunuluyor. Fakat en kötü durumlarda bile operatörlerde ödemeli arama faturalı ya da faturasız olan hat sahipleri için uygundur. Bütün operatörlerin işlemleri birbirinden farklıdır.

Öncelikle, Turkcell, *135 *5++++++++ kare tuşlaması yapılarak kişi kabul ederse telefon çalarak görüşme başlar. Vodafone için ise *149 * kodu ve daha sonra numara tuşlanıp kare tuşuna basılır. Karşı taraf evet yazarak kabul ederse görüşme başlayacaktır. Aynı zamanda Vodafone’nun beni ara uygulaması da vardır. Son olarak Türk Telekom için de numara başına  0 olmadan 9696’ya mesaj gönderimi yapılarak ödemeli aranır. Turkcell’de olduğu gibi *135 * numara ve kareye basılır.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Ödemeli Arama Nedir?

Operatörlerde ödemeli arama farklı özellikler ile hizmete sunulur. Eskiden daha popüler olan hizmetler olarak ifade edilebilir. faturasız hat sahipleri için TL bakiyelerinin ya da paketleri bittiğinde aranmasını sağlayan bir servistir. Faturalı olan hat sahipleri içinde bu servis paketleri dakika bitimlerinde ya da faturaları iyice kabardığında kullanabilmektedir. Ödemeli olan aramalar her operatör için farklı şekillerde uygulanır.

Ödemeli olarak arama talepleri karşı tarafa iletilir. Karşı taraf kabul etmesi durumunda kendisi ödemeyi yapar. Arayan kişinin telefonu karşı tarafın ödemeli aramaya kabul etmesi durumunda çalacaktır. Görüşme başladığında ücretlendirme tamamıyla ödemeli aramayı kabul eden kişiye kesilir. Her operatörün ise fiyatsal anlamda ücretlendirmesi farklıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu