TeknoDiot
     
     
     

Turkcell, Teknolojisiyle Kayıp Kakınlarının Sesi Oluyor

Turkcell, Teknolojisiyle Kayıp Kakınlarının Sesi Oluyor

İnsan için teknoloji misyonuyla yaşama değer katan çalışmaları hayata geçiren Turkcell, yeni bir sosyal sorumluluk çalışmasını daha imza atıyor.

Kayıp yakınlarına destek vermek ve toplumda farkındalık yaratmayı hedefleyen çalışma kapsamında, 30 Nisan’da sadece 1 günlüğüne, kullanıcıların cep telefonu kapalıyken devreye giren “Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor” mesajına ek olarak gerçek bir kayıp yakınının sesi ve mesajı dinletilecek.

Teknolojiyi insanlığın faydası için kullanan Turkcell, şimdi de yakınlarını kaybetmiş ailelere teknolojisiyle destek oluyor.

Turkcell, Teknolojisiyle Kayıp Kakınlarının Sesi Oluyor

Buna göre 30 Nisan’da sadece bir günlüğüne, Turkcell’den Turkcell’e yapılan aramalarda telefon kapalıyken devreye giren “Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor” mesajına ek olarak, yakınını kaybeden aileleri temsilen, kendisi de kardeşini kaybeden YAKAD başkanı Zafer Özbilici’nin sesinden bir mesaj dinletilecek. Turkcell bu sayede ailelere destek olarak toplumda bu konuda oluşturulan bilince katkı sağlanmayı hedefliyor.

Turkcell’in hayata geçirdiği bu projeyle kayıplarına ulaşmak isteyen ailelere bir destek daha sağlanmış olacak. Bunun yanı sıra mesajı dinleyerek, ulasilamayanlar.com sitesini ziyaret eden Turkcell kullanıcıları, yeni kayıpların yaşanmaması için bilinçlendirilecek.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Toplam 460 TL’lik İki Bilgisayar Programı Kısa Süreliğine Ücretsiz

Buğra Noyan

Samsung TV’ye Birden Çok Cihazlara Yansıtma Gelebilir!

Hüseyin Ceylan

Apple’dan Yeni iPhone X Reklamı!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.