Tiktok Takipçi Satın Al

Türkçe Alan Adı Tescil Etmek

IDN domain sorgulama yani Türkçe alan adlarınızı ASCII (UTF-8) karşılığı. Artık Türkçe karakterleri kullanarak domain sorgulama ve domain satın alma işlemlerini yapabiliyoruz. Peki istediğimiz domain boşta mı? Bizden önce başkaları tarafından tescil edilmiş mi? Ya da bu domain kim tarafından ne zaman alınmış? Tescil süresinin son günü ne zaman? Eğer rakiplerinizden önce davranırsanız istediğiniz Türkçe domaine onlardan önce sahip olabilir,  projelerinizle bir adım önde olarak internet dünyasında ki yerinize kaliteli bir Türkçe domain ile sahip olabilirsiniz. Artık günümüzde pek çok site sahibinin tercihi haline gelen idn kullanıcılar tarafından da yadırganmamaktadır, aksine istedikleri web sitelerine daha hızlı ve kolay ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Atacağınız ilk ve en önemli adım size bu hizmeti sağlayacak güvenilir ve uzun süreli hizmet alacağınız bir firma bulmak.  Çünkü domain bir kere tescil edilir ve siz tescil süresini uzattıkça tüm hakları sizde kalır. Bu hizmeti uzun yıllardan beri sağlayan binlerce müşteriye sahip olan bir firmayla yapmak da  size artı puan kazandıracaktır. Bu konuda benim size tavsiyem alan adı sorgulama servisidir. Ziyaret edip Türkçe karakterli domain sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Rahatlıkla tescil edebilirsiniz


 

Sizinle örnek bir arama yapalım:

Türkçe Alan Adı Tescil Etmek

gördüğünüz gibi ben istediğimalanadı.com gibi içerisin de Türkçe karakterlerin yer aldığı (ğ,ı) bir Türkçe karakterli domain sorgusu yaptım ve şuan alan adı müsait, kimse tarafından tescil edilmiş olmadığı için beni yeşil renk ile tescil edebileceğimi gösteren bir Tescil Edin yazısı karşılıyor.

Bu aşamadan sonra gerekli ödeme bilgileri girip mail adresinizi belirttikten sonra en az 1 yıl olmak şartı ile bu domain tüm haklarına siz sahip olabiliyorsunuz. Eğer kaliteli bir domain satın aldıysanız bunu alan adını çok daha büyük rakamlara satarak kar elde edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu