Tiktok Takipçi Satın Al

Türk Telekom’un Yerli Yapay Zekâ Projesine Ödül

Türk Telekom, IDC Yapay Zeka Ödülleri’nde birincilik ödülünün sahibi oldu. Innovation Accelerator kategorisine (Makine Öğrenmesi) “Operasyonda Yapay Zeka” projesiyle ödül kazanan Türk Telekom, ‘yüzde 100 yerli ve milli’ bu projesiyle müşteri memnuniyetini daha da yukarılara çekmeyi amaçlıyor.

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, IDC Türkiye’nin düzenlediği ve ülkemizin önde gelen veri bilimcilerinin Büyük Veri, Analitik, Yapay Zeka, Robotik Süreç Otomasyonu konularındaki deneyimlerini paylaştığı “Yapay Zeka, Analitik ve Robotik Süreç Otomasyonu Konferansı’ndan ödülle döndü. Türk Telekom’un iştiraki İnnova ile geliştirdiği “Operasyonda Yapay Zeka” projesi konferansta düzenlenen “IDC Yapay Zeka Ödülleri’nde Innovation Accelerator kategorisinde (Makine Öğrenmesi) birinci seçildi.

Yüzde 100 yerli teknoloji


Türk Telekom proje ile yatırım ve operasyon maliyetlerinin düşürülmesi, arıza nedeniyle oluşabilecek gelir kayıplarının minimize edilmesi ve müşteri memnuniyetinin daha da yukarı taşınması hedefleniyor. Türkiye’de sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyan proje yüzde 100 Türk Telekom Grup çalışanlarınca, açık kaynak kodlu yazılımlar kullanılarak geliştirildi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu