Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom taahhüt sorgulama nasıl yapılır sorusunun cevabını detaylıca sizlere aktaracağız. Taahhüt sorgulamasının nasıl yapılacağını sizlere detaylı olarak anlatıyoruz.

Telekomünikasyon firmaları kullanıcılarının daha uzun süre firma bünyesinde kalmalarını sağlayabilmek için çeşitli taahhüt sözleşmeleri uygulamaktadır. Kullandırılan paket ve tarifelerde her zaman taahhütlü fiyat taahhütsüz fiyattan fazladır.

Hal böyle olunca milyonlarca kullanıcı taahhütlü bir sözleşmeye imza atıyor. Taahhüt süresi içerisinde kullanıcı farklı bir operatöre geçiş sağlamak isterse veya hatlarını kapatman isterse cezai bedel ödemek zorunda kalıyor. Türk Telekom hat sahibi milyonlarca kullanıcı taahhütlü ve taahhütsüz tarifelerden faydalanmaktadır.


AMD

Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemi gerçekleştirmek isteyen operatör üyeleri birkaç farklı yöntemle mevcut taahhüt sürelerini öğrenebilir. Tüm operatörlerde olduğu gibi Türk Telekom müşteri hizmetleri kullanıcılara istedikleri her konuda 24 saat boyunca yardımcı olmaktadır. Sözleşme bilgileri ve cayma bedeli konusunda bilgi sahibi olmak kullanıcılar 444 1 444 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini ulaşabilir.

Taahhüt Sorgulama İşlemi

Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemini kullanıcılar müşteri hizmetlerine gerek kalmadan da yapabiliyor. Hattın takılı olduğu cep telefonu üzerinden tüm müşteriler taahhüt sorgulayabiliyor. Telefonun arama kısmına bir sorgulama kodunun girilmesi gerekir.

Arama kısmına *124# yazarak kullanıcılar arama işlemi gerçekleştirmelidir. Bu bir telefon araması değil tamamen sorgulama işlemidir. Gelen ekrana 9 rakamını yazan müşteriler devam butonuna tıklamalıdır. Açılan sayfada müşteriler müşteri hizmetlerine ihtiyaç duymadan birçok konuyla ilgili yardım alabilir. Burada üç seçenek olan taahhüt kısmı seçilmelidir. Sonrasında açılan ekrandan 2 rakamını tuşlayarak gönder butonuna basılır. Bir iki dakika içerisinde kullanıcının cep telefonuna operatör tarafından tüm bilgiler SMS olarak gönderilecektir.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom taahhüt işlemini müşteri hizmetlerinden gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar da birkaç dakika içerisinde istedikleri bilgiye ulaşabilir. Müşteri hizmetlerine bağlanan Türk Telekom hat sahipleri sesli yanıt sistemi üzerinden yapmak istedikleri işlemi belirtir. İlgili departman çalışanına yönlendirilen müşterinin yapmak istediği işlemler gerçekleştirilir.

Müşteri hizmetleri tarafından kullanıcıya gerekli bilgiler verildikten sonra aynı bilgilendirmeler SMS ile de yapılmaktadır. Mevcut sözleşmeniz ve cayma bedelleri ile alakalı bilgi sahibi olmak için hemen müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Türk telekom taahhüt cayma bedeli sorgulama Müşteri hizmetleri ile vakit kaybetmeden yukarıda bahsettiğimiz yöntemi de kullanarak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu