Tiktok Takipçi Satın Al

Türk Telekom’dan Deprem Sonrası Basın Açıklaması Geldi

Dün öğlen saatlerinde İstanbul Silivri bölgesinde 5.8 şiddetinde bir deprem gerçekleşti. Depremden sonra Türk Telekom alt yapısında sorunlar ortaya çıkmıştı.

GSM operatörleri bu depremde sınıfta kaldı diyebiliriz. Operatör kullanıcıları, yaşanan yoğunluk, uzun süreli iletişim kopukluklarına neden oldu. İnsanlar uzun süreler boyunca telefonlar aracılığıyla birbirlerine ulaşamadılar. Operatörlere verilen tepkiler sosyal medyada çığ gibi büyüyor.


İlk açıklama Türk Telekom’dan geldi. Twitter üzerinde olayla ilgili kısa bir açıklama yapan Türk Telekom, fiber altyapısında sorun olmadığını dile getirdi. 5 artçı sarsıntı yaşandı AFAD, yaptığı duyuruda, 13.59’da Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depreminden ardından 5 ayrı artçı sarsıntının yaşandığını bildirdi.

Türk Telekom basın açıklaması

Daha iyi hizmet vermek için teknoloji altyapımızı yenileme çalışmaları devam ederken, 26.09.2019 saat 14:00’de İstanbul’da 5.8 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir.

Yaşanan deprem sonrasında sesli aramalardaki trafik yoğunluğu nedeniyle mobil iletişimde aksaklık yaşanmıştır.

Teknoloji ekibimizin titiz çalışmaları sonucu abonelerimiz normal hizmetlerini almaya başladılar. Sorun sadece mobil iletişimi olumsuz etkilemiş olup sabit ses, geniş bant ve fiber altyapı hizmetlerimizde bir sorun oluşmamıştır.

Yaşanan iletişim kesintisinden etkilenen tüm abonelerimizden tekrar özür dileriz. Süreç içerisinde gösterdiği hoşgörü ve sabırla bize destek veren tüm abonelerimize teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygıyla sunarız,

Türk Telekomünikasyon A.Ş. Genel Müdürlüğü

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu