Tumblr Satıldı! Wordpress, Tumblr’ı Satın Aldı

2017’de, Verizon Yahoo’yu aldı, bu da sırayla Yahoo’nun kanatları altında mikroblog platformu Tumblr gibi diğer bazı şirketleri de satın almaları anlamına geliyordu.

Ancak, bu yılın Mayıs ayında Verizon’un Tumblr’da satış yapmak isteyebileceği duyulmuştu. Büyük çıkış yakaladığı dönemde 1.1 milyar dolara Yahoo’ya satılan ünlü blog platformu Tumblr sonrasında Verizon bünyesine geçmişti. Şimdi de Wordpress tarafından satın alındı.

Tumblr’ın yeni bir sahibi olduğu için şimdi ne tür değişiklikler olacağını merak edenler için, belki de henüz umutlarımızı uyandırmamalıyız. Bazılarınızın hatırlayabileceği gibi, Verizon’un satın alınmasından sonra, Tumblr’ın platformdaki yetişkinlere yönelik içeriği yasaklayacağı açıklandı.

Wordpress, Tumblr’ı Satın Aldı

Tumblr Satıldı! Wordpress, Tumblr'ı Satın Aldı

Hatırlanacağı üzere 2007 yılında henüz 21 yaşında olan David Karp ailesinin evinde Tumblr blog platformunu hayata geçirmişti. Metin, resim ve video içeriklerini tek bir yerde toplayabilen Tumblr sadece iki haftada 75 bin kullanıcıya ulaşmıştı. 2012 yılında ise 40 milyondan fazla blog yer alıyordu.

Kararın ardından platformun kullanıcılarının yaklaşık% 20’sini kaybettiği görüldü. Bununla birlikte, Automattic’in bu yasağı yerinde tutacağı görülüyor, bu yüzden Tumblr’ın eski “ihtişamına” geri döndüğünü görmeyi umuyor gibi görünüyor. Automattic kurucusu Mullenweg satın alımdan dolayı memnuniyetini dile getirirken Tumblr’ın kendini geliştirmeye devam edeceğini açıkladı. Ayrıca satın alımın onaylanmasını takiben Tumblr’ın önemli birkaç yeni fonksiyon duyuracağı da belirtildi.

İLGİLİ İÇERİK:  WordPress 5.5.2 Güncellemesi Yayınlandı
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu