TeknoDiot
   
   

Tumblr Satıldı! WordPress, Tumblr’ı Satın Aldı

TeknoDiot Tumblr Satıldı! Wordpress, Tumblr'ı Satın Aldı

2017’de, Verizon Yahoo’yu aldı, bu da sırayla Yahoo’nun kanatları altında mikroblog platformu Tumblr gibi diğer bazı şirketleri de satın almaları anlamına geliyordu.

Ancak, bu yılın Mayıs ayında Verizon’un Tumblr’da satış yapmak isteyebileceği duyulmuştu. Büyük çıkış yakaladığı dönemde 1.1 milyar dolara Yahoo’ya satılan ünlü blog platformu Tumblr sonrasında Verizon bünyesine geçmişti. Şimdi de WordPress tarafından satın alındı.

Tumblr’ın yeni bir sahibi olduğu için şimdi ne tür değişiklikler olacağını merak edenler için, belki de henüz umutlarımızı uyandırmamalıyız. Bazılarınızın hatırlayabileceği gibi, Verizon’un satın alınmasından sonra, Tumblr’ın platformdaki yetişkinlere yönelik içeriği yasaklayacağı açıklandı.

WordPress, Tumblr’ı Satın Aldı

TeknoDiot Tumblr Satıldı! Wordpress, Tumblr'ı Satın Aldı

Hatırlanacağı üzere 2007 yılında henüz 21 yaşında olan David Karp ailesinin evinde Tumblr blog platformunu hayata geçirmişti. Metin, resim ve video içeriklerini tek bir yerde toplayabilen Tumblr sadece iki haftada 75 bin kullanıcıya ulaşmıştı. 2012 yılında ise 40 milyondan fazla blog yer alıyordu.

Kararın ardından platformun kullanıcılarının yaklaşık% 20’sini kaybettiği görüldü. Bununla birlikte, Automattic’in bu yasağı yerinde tutacağı görülüyor, bu yüzden Tumblr’ın eski “ihtişamına” geri döndüğünü görmeyi umuyor gibi görünüyor. Automattic kurucusu Mullenweg satın alımdan dolayı memnuniyetini dile getirirken Tumblr’ın kendini geliştirmeye devam edeceğini açıkladı. Ayrıca satın alımın onaylanmasını takiben Tumblr’ın önemli birkaç yeni fonksiyon duyuracağı da belirtildi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


İşte LoL Worlds Finalistleri

Umut Bilgen

Oppo’dan İlgi Çekici Bir Patent Daha: Kızaklı Çift Ekranlı Telefon

Buğra Noyan

Windows 10 32 Bit’ten 64 Bit’e Nasıl Geçiş Yapılır?

Uğur Aydemir