Tiktok Takipçi Satın Al

Tüm Google Stadia Oyunları 4K 60fps’de Oynanabilecek!

Henüz yeni bulut oyun platformu olan Google Stadia, tüm oyun akışlarını 4K ve 60fps hızında çalıştırabilecek.

Stadia başkanı Phil Harrison, Twitter’da internet bağlantınızın ve TV’nizin 4K ve 60fps akışları destekleyebildiği sürece, tüm Stadia oyunlarının tadını ipeksi pürüzsüz kare oranlarıyla ultra yüksek çözünürlükte oynayabileceğinizi doğruladı.


Birçok oyun hala 30 fps/sn hızında çalışıyor olsa da, Stadia 60 kare/sn hızına getirmek için 30 kare/sn içeriğini iki katına çıkartmaya çalışıyor.

30 fps, saniyede 30 kare gördüğünüz anlamına gelir. Sıfırdan kaldırmadığınız sürece fiziksel olarak mevcut içeriğe daha fazla resim (veya çerçeve) ekleyemezsiniz. Böylece,  60 kare/sn kare hızı elde etmek için, Stadia her kareyi telafi etmek için bazı oyunlar haricinde genel olarak 4K/60 Fps çalışılması planlanıyor.

4K oyun desteği, Stadia oyunlarını daha düşük çözünürlükte oynayamayacağınız anlamına gelmez. 1080p ila 4K çözünürlük arasından seçim yapabileceksiniz. 4K kalitesinde oyunları 60fps’de oynamak için, 35Mbps veya daha yüksek hızlarla bağlantı kurmanız gerekir. 1080p için en az 20 Mbps’ye ihtiyacınız olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu