Tiktok Takipçi Satın Al

Yükseltilmiş TU-160M ​​ilk Uçuşunu Tamamladı

TU-160M ​​füze bombardıman uçağı modernizasyondan sonra ilk uçuşunu tamamladı. Bu TASS tarafından Tupolev Corporation’ın basın servisi referans alınarak bildirildi.

Yükseltilen cihazın ilk uçuşu Gorbunov adını taşıyan Kazan Havacılık Fabrikası’nın havaalanından yapıldı. Uçuş 1.5 bin metre yükseklikte gerçekleşti ve 34 dakika sürdü. Testler sırasında mühendisler, güncellenen uçuş sistemlerinin ve çeşitli ekipmanların çalışmasını kontrol ettiler.


Uçuş, Zhukovsky uçuş testi ve geliştirme üssü Henri Naskidyan’dan bir test pilotu tarafından kontrol edildi. Geliştiriciler, uçuşun normal modda olduğunu söylüyor.

TU-160M ​​füze bombardıman uçağı TU-160 muharebe uçağı temelinde monte edilir. Modernizasyonun bir parçası olarak, cihaz uçuş ve navigasyon ekipmanı, bir yerleşik iletişim kompleksi, bir kontrol sistemi, bir radar istasyonu ve bir elektronik karşı önlem kompleksi aldı.

Yükseltilmiş TU-160M ​​ilk Uçuşunu Tamamladı

TU-160M ​​füze bombardıman uçağı

Başarılı bir test durumunda, mühendisler 2021 gibi erken bir tarihte TU-160M‘nin Rus birliklerine teslimine başlamayı planlıyorlar. Tedarik sözleşmesinin diğer detayları henüz açıklanmamıştır.

TU-160 stratejik bombardıman uçakları ilk olarak 1987’de kabul edildi, ancak seri üretim 1994 yılında ekonomik nedenlerle durduruldu.

2015 yılında Savunma Bakanlığı bombardıman uçaklarının üretiminin yeniden başlatılmasını emretti. O zamandan beri mühendisler uçak üretiminin modernizasyonu ve restorasyonu ile uğraşıyorlar. TU-160M’nin uzun menzilli havacılığı güçlendireceği ve ömrü sona yaklaşan Tu-160’ın yerini alacağı varsayılmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu