Tiktok Takipçi Satın Al

TSMC Ocak 2024’te 7 Milyar Dolar Kazandı

TSMC’nin Ocak 2024 gelirleri, yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor. Şirketin resmi raporuna göre, Ocak 2024’te TSMC’nin geliri, yaklaşık 6.9 milyar ABD doları değerinde olan 215 milyar yeni Tayvan dolarına ulaştı. Bu, şirketin bu dönem için yeni bir rekor kırdığını gösteriyor. Şirket yetkilileri, bu karın Aralık ayına göre %22 ve 2023 yılının Ocak ayına göre ise %7.8 arttığını belirtti. Ancak uzmanlar, geçen yılın Ocak ayının oldukça zorlu geçtiğini vurguluyorlar. NVIDIA ve AMD gibi büyük yarı iletken şirketleri, üretimi durdurma endişesiyle büyük siparişler vermekten kaçınmıştı, çünkü bunu COVID-19 salgını döneminde yaşamışlardı. Bu nedenle, bu artışı henüz önemli olarak nitelendirmek zor, çünkü şu anda pazar zirvede ve satışların artması oldukça mantıklı.

Ocak 2024 ayrıca TSMC’nin yıllık gelirinde de bir artışı gösteriyor. Şirketin yıllık geliri, birkaç yıldır istikrarlı bir şekilde artıyor ancak oldukça sınırlı bir hızda. Ancak bu sadece bir başlangıç çünkü aslında şu anda tüm büyük üreticiler, TSMC ile doğrudan veya dolaylı olarak yeni işlemcilerin üretimi için çalışıyorlar. Şirket olmadan, grafik kartı, akıllı telefon ve tablet pazarı sadece var olamaz. Ve bu, yarı iletken üreticisinin büyümeye devam edeceği anlamına geliyor, özellikle de pandemi döneminin son derece zorlu olduğu bir dönemden sonra, üretim kapasitelerini durdurmak zorunda kaldıkları bir dönemde.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu