TRT EBA TV Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Koronavirüs nedeniyle okullar 3 hafta tatil edilmişti. Lise, ortaokul ve ilkokul dersleri TRT EBA TV üzerinden öğrencilere aktarılacak. Peki TRT EBA TV frekans ayarları nasıl yapılır?

TRT EBA frekans ayarlarınızı nasıl yapacağınızı bu haberimizde sizlere aktaracağız. MEB’in açıkladığı uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler EBA üzerinden derslerinde aksaklık olmadan ders konularına devam edecekler.

Bu süreçte MEB, öğrencilere 3 GB internet sunuyor olacak. Bakan Selçuk ‘uzaktan eğitimin’ detaylarını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 16 Mart’tan itibaren yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle okulların 2 hafta süreyle tatil edildiğini açıkladı.

Bakan, 16-30 Mart arasındaki tatilde öğrencilerin ilk haftayı dinlenerek geçirmelerini tavsiye ederek, diğer hafta uzaktan eğitimin başlayacağını duyurdu. Selçuk, “İlk ve orta okullarımızda ders programları yeniden yapılandırılarak gerekli telafi desteği internette ve TRT’de sunulacaktır” dedi. 

TRT EBA TV Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu arada ülkemizde okullar 16 Mart tarihinde tatil olacak. 16-30 Mart arasındaki tatilde öğrencilerimizin ilk haftayı dinlenerek geçirmesini istiyoruz. 23 Mart’tan sonra uzaktan eğitim sistemi başlayacaktır.

Eğitim-Bilişim Ağı (EBA) tümüyle yenilenen biçimiyle ders ortamını evlere taşıyacak, öğrencilerimizin eğitiminin uzaktan sürmesine imkan sağlayacak. Uzaktan eğitim sürecinde ülkemizde yer alan tüm operatörlerden ücretsiz 3 GB internet sağlanacak. EBA’dan, tüm öğrenciler ücretsiz olarak faydalanacak.

Yeni bir sistem olduğu için çoğumuz TRT EBA bilgilerini bilmiyoruz. Sorun yok çünkü bu rehberimizde sizlere aktarmış olacağız. Peki EBA TV frekans ayarları nasıl yapılır, EBA TV ders programı nedir? Gelin şimdi detayları aktaralım sizlere.

TRT EBA TV frekans bilgileri nasıl ayarlanır?

  • TV kumandasından Menü tuşuna basınız.
  • Açılan menüden uydu listesine gelin. (“Kurulum” veya benzer seçenek de çıkabilir karşınıza)
  • Manuel kanal arama seçeneğine tıklayın.
  • Hemen açılan ekranda aşağıda verdiğimiz TRT EBA TV frekans bilgilerini o kısma giriniz.
İLGİLİ İÇERİK:  Facebook, Koronavirüs Salgınının Dağılımını Gösteren Bir Haritasını Oluşturdu

TRT EBA frekans bilgileri:

    • Uydu: TURKSAT
    • Kanal: TRT Eğitim HD/1/2/3
    • Frekans: 12083 H 13750

Bu arada bu frekans bilgilerini girdiğiniz zaman karşınıza Uçan Kuş TV çıkabilir. Panik yapmayın, kanal listesinde TRT EBA TV‘yi görüyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Son olarak ise bu adımlar TV modeline göre değişkenlik gösterebilir ancak temel olarak bu şekilde ayarlanmaktadır.

EBA TV’de dersler ne zaman yayınlanacak?

https://youtu.be/N32twsMVnkE

TRT EBA TV Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

TRT EBA TV Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

TRT EBA TV Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu