Tiktok Takipçi Satın Al

TP-Link, Evleri Akıllandırıyor!

TP-link, prizden ampule, WiFi kameradan akıllı ev ürünlerini yönetmeyi elde eden ücretsiz Kasa uygulamasına değin değişik çözümlerle evleri akıllandırıyor.

Kablosuz ağ pazarında dünya lideri olan TP-link®, bir süredir akıllı ev çözümleri de üretiyor. Standart bir evi akıllı hale getirmeyi elde eden farklı ürünlere sahip olan marka, özellikle rahat kullanımlı ve akıllı ev ürünlerini de yönetmeyi sağlayan Kasa uygulaması ile kullanıcılara avantaj sağlıyor.


Günümüz yaşamında gerek kullanılan teknolojik ürünlerin çeşitliliği ve çağdaş insanoğlunun alışkanlıklarındaki değişimler, gerek güvenlik gereksinimleri ‘akıllı ev’ kavramını ortaya çıkardı. Bunun sonucunda önce bazı cihazlar akıllı hale gelmeye başladı; daha sonra evimizdeki pek çok aygıt ve nesneyi akıllı hale getirmeyi elde eden ürünler ortaya çıktı. ‘Nesnelerin İnterneti’ kavramı kapsamında standartları belirlemeye yönelik çalışmalara ilk başlardan itibaren katılan TP-bağlantı, son birkaç yıldır geliştirdiği ürün ve çözümlerle akıllı ev ürünleri pazarında içeriyor. TP-bağlantı’in farklı ürünleri ile bir evi akıllı hale getirmek mümkün.

TP-bağlantı’in akıllı ev ürünleri içinde ilk sırada akıllı prizler yer ediniyor. Her tür elektrikli aygıtı, her yerden, her zaman akıllı telefon yahut tablet bilgisayarlar ile yönetmeyi, açıp kapatmayı, programlamayı ve hatta enerji tüketimini ölçmeyi elde eden TP-link akıllı prizler, hem güvenlik, hem konfor aynı zamanda enerji tasarrufu için yararlı cihazlar. Evlerde lamba, ütü, serinletici şeklinde tüm elektrikli cihazlar, bu akıllı prize takılarak her yerden kolayca açıp kapanabiliyor. İşyerleri için de özellikle su sebili, çay-kahve makinesi benzer biçimde gece kapalı olması gereken fakat sabah çalışanlamış olur ofise gelmeden çalışması uygun olan cihazlar için ideal çözümler (Akıllı prizler hakkında data için: https://www.Tp-link.Com/tr/home-networking/smart-plug/).

TP-link’in farklı özelliklere haiz akıllı ampulleri de evde yaşamı kolaylaştırıp daha keyifli hale getirirken enerji tasarrufu da sağlayan ürünler. Farklı konum ve ortamlar için ışık ayarı yapmayı; evden uzaktayken bile ışıkları açıp kapatmayı elde eden akıllı ampuller de Kasa uygulaması ile her yerden kolayca yönetilebiliyor. (Akıllı ampuller hakkında informasyon için: https://www.Tp-link.Com/tr/home-networking/smart-bulb/).

İlgili Makaleler

Ev ve evdekilerin güvenliği için ise TP-link’in uzaktan yönetilebilen WiFi kameraları akıllı ev çözümleri arasında yer ediniyor. Hem gece hem gündüz çekim yapabilen, hareket ve sese duyarlı, aşağı-yukarı ve sağa-sola dönebilen, bir hareket ve ses idrakladığında otomatik e-posta bildirimi gönderebilen, bulut destekli WiFi kameralar ile ev ve evdekilerin güvenliği sağlanıyor (WiFi kameralar hakkında data için: https://www.Tp-link.Com/tr/home-networking/cloud-camera/).

Akıllı Ev Cihazlarını Yönetmek İçin Kasa Uygulaması yeterli…

TP-link’in akıllı ev çözümlerini akıllı telefon ve tablet bilgisayarlardan yönetmek amacıyla geliştirdiği Kasa uygulaması, son derece basit kullanımı ile dikkat çekiyor. TP-bağlantı akıllı ev ürünlerini Kasa üzerinden yönetmek; tüm cihazları uygulamada görüp her ayarı yapmak mümkün. Amazon Alexa, Google Asistan ile de uyumlu olan Kasa, akıllı ev ürünlerini ses ile de yönetme olanağı sunuyor.

Android ve iOS destekli olan Kasa uygulaması ile akıllı ev ürünlerinin takibini yapmak son aşama kolay. Evde birden fazla akıllı aygıt var ise Kasa ile bu cihazların tümü görülebiliyor; istenen cihaz açılıp kapatılabiliyor; günlük yahut haftalık program yapılabiliyor; cihazların elektrik tüketimi görülebiliyor. Üstelik bu tarz şeylerin hepsi birkaç dokunuşla yapılabiliyor (Kasa uygulaması hakkında informasyon için https://www.Tp-link.Com/us/kasa-smart/kasa.Html).

Akıllı evin olmazsa olmazı ise tabii ki internet. Tüm akıllı cihazların kullanımı ve yönetimi için güçlü, kesintisiz bir web ağı gerekiyor. TP-bağlantı, uzmanlık alanı olan bu konuda da akıllı eve özel ağ çözümleri geliştiriyor. Evin her yerinde WiFi için geliştirilen Mesh teknolojili Deco sistemleri, bununla beraber akıllı ev çözümleri içinde da yer ediniyor. Akıllı ev cihazları için kısa mesafe kablosuz ağ standardı olan Zigbee desteği de olan Deco M9+, Zigbee protokolünü destekleyen cihazları yönetebiliyor ve öteki cihazlarla etkileşimini sağlıyor. Böylece Deco ile evin her odasında akıllı evin keyfine varılabiliyor. Akıllı ev ürünlerinde farklı markalarla (TP-bağlantı ürünleri dışında GE, Kwikset ve diğer önder markalar) uyumlu olan Deco, ampul, kilit, kamera, priz vb akıllı ev ürünlerinin birbiriyle etkileşim kurmasını sağlıyor. Ek olarak Amazon Alexa ve IFTTT desteği de sunan ürün, akıllı ev ürünleri için bir merkez görevi görüyor. (Deco ev WiFi sistemleri hakkında data için: https://www.Tp-link.Com/tr/home-networking/deco/).

Farklı ürünleri, akıllı ev desteği olan ağ çözümleri ve basit kullanımlı Kasa uygulaması ile TP-link, bir evi akıllı hale getirmeyi sağlayan çözümleri kullanıcılara sunuyor. TP-bağlantı’in akıllı ev çözümleri Türkiye’de de satışa sunuluyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu