TeknoDiot
     
     
     

TP-Link EAP225, Testlerde Rakipleri Geride Bıraktı

TP-Link EAP225, Testlerde Rakipleri Geride Bıraktı

TP-Link’in işyerleri için özel geliştirdiği EAP225 serisi erişim noktası, testlerde rakiplerini geride bıraktı. EAP225’in yenilenen versiyonu V3, önceki versiyon olan EAP225 V2’den de iyi sonuçlar aldı.

WiFi pazarında dünya lideri olan TP-Link, son yıllarda kurumsal ağ çözümleri alanında da iddialı. Özellikle EAP serisi erişim noktaları (access point) ile otel, AVM, hastane, okul gibi işyerlerinde dünya genelinde iyi bir pazar elde eden şirketin başarısının ardında kalite, performans, kolay kullanım ve uygun fiyat stratejisi yer alıyor. EAP serisinin yüksek performansı, bağımsız kişi ve kurumlar tarafından da test edilerek kanıtlandı. SmallNetBuilder’de yayınlanan bir araştırmada, TP-Link’in EAP225 V3 modeli, hem rakip markaların ürünlerini hem de daha önce test edilen ürünün önceki versiyonu olan EAP225 V2’yi geride bırakarak ilk sırada yer aldı.

Duvara ve tavana kolayca monte edilen güçlü bir erişim noktası olan EAP225 V3, çift bant desteği ve MU-MIMO teknolojisine sahip, geniş ve hızlı bir WiFi sağlayan bir ürün. AC standardını destekleyen ürün, toplamda 1350Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Yayınlanan test sonucuna ilişkin makalede yazar, genelde mevcut cihazların yeni modellerinde yaşanan ‘hayal kırıklıklarının’ EAP225’in yeni versiyonunda görünmediğini; aksine önceki versiyona göre cihazın oldukça iyi performans sergilediğini belirtiyor.

TP-Link EAP225, Testlerde Rakipleri Geride Bıraktı

Yapılan performans testlerinde EAP225 V3, rakip markaları ve V2’yi geride bırakıyor. EAP225 ve rakip modellere ‘hroughput’ ve ‘gecikme’ testleri yapıldı. Bu testlerde en iyi sonuçları alan EAP225 V3, diğer marka erişim noktalarını ve önceki versiyon olan EAP225 V2’yi geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. Hem 5GHz hem 2.4GHz bantlarında yapılan gecikme testlerinin tümünde en düşük gecikme değerlerini alan ürün, throughput testlerinde ise en yüksek değerleri elde etti. Bu sonuçlarla tüm rakiplerini geride bırak erişim noktası, performans açısından rakipsiz olduğunu kanıtladı.

TP-Link EAP225, Testlerde Rakipleri Geride Bıraktı TP-Link EAP225, Testlerde Rakipleri Geride Bıraktı

 

 

Tüm zorlu testleri başarı ile geçen EAP225 V3, güçlü özelliklerinin yanı sıra kolay kurulan ve ücretsiz OMADA yazılımı sayesinde son derece kolay yönetilen bir erişim noktası. İster OMADA yazılımı isterse OC200 kontrol donanımı ile bulut üzerinden de yönetilebiliyor; üstelik hiçbir lisans ücreti gerekmiyor. EAP225’leri mobil uygulama üzerinden de bulut paneline ulaşılarak, her yerden yönetmek mümkün

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yeni WiFi Sinyal Alanı Genişletici

Uğur Aydemir

TP-Link’ten Müşteriler İçin Sanal Satış Desteği

Buğra Noyan

Xiaomi, LG, Alcatel ve Oppo Telefonlarında NFC Kullanımını Azalttı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.