Tiktok Takipçi Satın Al

Laptop Touchpad Çalışmama Sorunu ve Çözümü

Laptop touchpad çalışmama sorunu dizüstü yani laptop kullanıcılarının zaman zaman yaşayabildikleri bir problem olarak tanımlanabilir.

Touchpad çalışmıyor ne yapabilirim? Diyorsanız doğru yerdesiniz. Laptop dâhili Mouse aygıtı olarak da tanımlanan bu kısmın çalışmaması ise kullanıcılar açısından bir takım zorlukları beraberinde getirebilir. Öncelikle harici bir fare almak gerekir bu bir maliyet kalemi olarak sorun olabilir.


Bunun dışında eğer bilgisayar da yeteri kadar USB girişi yoksa farklı bir aygıttan feragat etmek zorunda kalınabilir. İşte bu ve benzer durumlardan dolayı laptop touchpad çalışmama sorunu ve bu sorunu8n ortadan kaldırılması için çözümlerin bulunması son derece önemli bir konu başlığı haline gelir. Bu sorunun çözümü için kullanılabilecek farklı çözüm teknikleri bulunmaktadır.

Laptop Touchpad Nasıl Çalışır Hale Getirilir?

Bu önemli sayılabilecek problemin çözümü için kişilerin tek başlarına yapabilecekleri farklı sorun çözme yöntemleri bulunmaktadır. Özellikle bu yöntemleri uygulamak için ise özel bir uzmanlık bilgisine de ihtiyaç yoktur.  Farklı yöntemlerden bir tanesi genel olarak bu soruna çözüm getirmektedir.

Laptop Touchpad Çalışmama Sorunu ve Çözümü

Yapılabilecek ilk çözüm tekniği, laptop klavyesi üzerinde yer alan touchpad tuşunun kontrol edilmesi, bu tuş kapalı olduğu zaman sistem çalışmayacaktır. Bir başka yöntem ise PC içinde denetim masası içinde yer alan fare ayarları bölümünde yer alan touchpad kısmı kontrol edilir.

Laptop touchpad çalışmama sorunu çözümü için uygulanabilecek başka bir çözüm yolu ise sürücü kontrolüdür. Sürücü yüklü olmayabilir bu durumda çalışmaya engel olan bir sonuç doğurur.

Laptop Touchpad Çalışmıyor

  1. Harici aygıtlar takılıysa ilk olarak (Mouse, klavye, USB-aygıtları vb). Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın öyle deneyin. Touchpad bu işlemden sonra sonra çalışmaya başladıysa, her harici bileşen için hata kontrolü yapmanızı öneririz.
  2. Benim bilgisayarımda bağlı değil diyorsanız o zaman harici bir mouse bağlamayı deneyin. Hatanın devam edip etmediğini kontrol edin.
  3. Touchpad devreden çıkartılmamış olmasına dikkat edin. FN-F9 ile etkinleştirmeye çalışın.
  4. “Mouse Özellikleri” içinde touchpad ayarlarını kontrol edin ve kazara devreden çıkartılmışsa touchpad’i etkinleştirin.
  5. Son olarak “Aygıt Yöneticisi” kısmında yer alan listeden Touchpad’i kaldırın ve en son sürücülerle tekrar kurun. Bu son madde en sağlıklı ve çözücü yöntem olarak kabul edildiğini altını çizelim.

Laptop Touchpad Çalışmama Sorunu ve Çözümü

Laptop Touchpad Çalışmama Sorunu ve Çözümü Laptop Touchpad Çalışmama Sorunu ve Çözümü Laptop Touchpad Çalışmama Sorunu ve Çözümü

Laptop Touchpad Çalışmama Sorunu ve Çözümü Laptop Touchpad Çalışmama Sorunu ve Çözümü Laptop Touchpad Çalışmama Sorunu ve Çözümü Laptop Touchpad Çalışmama Sorunu ve Çözümü

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu