Tiktok Takipçi Satın Al

Total War Saga: TROY Bir Günde 7.5 Milyon Kişi Tarafından Alındı!

Ünlü strateji oyunu Total War serisinin yeni üyesi Total War Saga: TROY 24 saat içerisinde 7.5 milyon kişi tarafından alındı!

Geçtiğimiz gün 1 gün boyunca ücretsiz olarak çıkacağını duyurduğumuz oyunun ilk günkü istatistikleri açıklandı. Creative Assembly ile anlaşan Epic Games Store bir sene boyunca oyunu sadece kendi mağazasından satışa sunacak. İlk gün oyunu ücretsiz dağıtan Epic Games Store şu an oyunu 215₺ gibi bir fiyattan listelemeye başladı.


İlk bir saatte 1 milyon indirilen oyun, gün sonunda 7.5 milyon kişinin kütüphanesine girerek son zamanlarda strateji oyunlarında görülmemiş bir hareket yaşattı. Son zamanlarda pek popüler olmayan bir oyun türünde bu derece indirme sayısı hem Creative Assembly hem de Epic Games Store için bence başarılı bir anlaşma.

Epic Games ile Creative Assembly Anlaşmasının Arkaplanı

Total War Saga: TROY Bir Günde 7.5 Milyon Kişi Tarafından Alındı!

Günü değerlendiren Total War Saga: TROY yetkilisi şöyle konuştu: “Epic Games Store yetkilileri bize gelerek oyunun bize özel olup olmayacağını sordu, biz de şirket çalışanlarımızla birlikte değerlendirme yaptık ve oyuncularımızın bunu sorun etmeyeceğini düşünerek anlaşmayı bu şekilde yaptık. Değerlendirirken göz önünde bulundurduğumuz iki nokta vardı.

İlki Total War serisinin gelişimine yapılacak iyi bir yatırım, ikincisiyse daha fazla oyuncuya ulaşabilmek. Böylelikle oyun çıkacağı ilk gün ücretsiz dağıtılması kararlaştırıldı ve bunun için Epic Games ödeme yapmayı kabul etti. Total War’un 20. yıl dönümünde bu kaçırılmaması gereken bir fırsattı.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu