Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

TikTok’un Yeni İş Ortağı Belli Oldu

Oracle, TikTok’un “güvenilir teknoloji ortağı” olmaya hazırlanıyor.

TikTok, ABD varlıklarını satmak için muazzam bir baskı ile karşı karşıya kaldı ve sonunda bir alıcı seçti. Oracle şimdi kısa biçimli video uygulamasıyla ortaklık kuracak.


ABD Başkanı Donald Trump, 15 Eylül 2020’de ABD merkezli bir teknoloji şirketine satılmazsa TikTok’u yasaklamakla tehdit etti. Başkan Trump, Çin’in sahip olduğu uygulamanın ulusal güvenlik tehdidi oluşturmasından endişeliydi.

Trump’ın son teslim tarihi, TikTok’un bir alıcı bulmak için çabalamasına neden oldu. Biraz düşündükten sonra Oracle, Microsoft-Walmart takımını yarışın dışında bırakmayı başardı ve ardından yoğun teklifin galibi oldu.

Ancak Oracle’ın TikTok ile bir anlaşmaya varmasına rağmen, anlaşma bir satış değil. Oracle, PR Newswire’a bir açıklama yaptı ve TikTok’un “güvenilir teknoloji ortağı” olarak hizmet vereceğini söyledi.

Bu, Oracle’ın muhtemelen TikTok’u devralmayacağı anlamına gelir. Uygulama, TikTok’un ana şirketi ByteDance’in pes etmeyi reddettiği bağımlılık yaratan öneri algoritmasını yine de koruyacak. Görünüşe göre Oracle, TikTok’un güvenlik ortağı olarak hareket edecek gibi görünüyor.

TikTok'un Yeni İş Ortağı Belli Oldu

TikTok, Oracle Ile İş Ortaklığı Yapıyor

Bir TikTok sözcüsü, Oracle’ın CNBC ile olan ortaklığı hakkında şunları söyledi:

Hazine Bakanlığı’na, İdarenin güvenlik endişelerini çözeceğine inandığımız bir teklif sunduğumuzu teyit edebiliriz. Bu teklif, ABD’de bağlantı ve eğlence için TikTok’u seven 100 milyon kişiden oluşan topluluğumuzun yanı sıra, geçim kaynaklarını büyütmek ve anlamlı kariyerler inşa etmek için TikTok’a güvenen yüz binlerce küçük işletme sahibi ve yaratıcıyı desteklemeye devam etmemizi sağlayacaktır. .

 

Bu yazının yazıldığı sırada, ortaklığın hala Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Yabancı Yatırım Komitesi tarafından onaylanması gerekiyor.

TikTok, tam kapsamlı bir satışın yolunu buldu ve bunun yerine bir ortaklığı seçiyor. Oracle ile birlikte çalışarak TikTok, teknoloji şirketini tampon olarak kullanabilir. Bu, TikTok’un muhtemelen ABD hükümetinin tepkisiyle karşılaşmayacağı ve geçmişte sözde veri çalma itibarını bırakabileceği anlamına geliyor.

TikTok'un Yeni İş Ortağı Belli Oldu

TikTok'un Yeni İş Ortağı Belli Oldu TikTok'un Yeni İş Ortağı Belli Oldu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu