Tiktok Takipçi Satın Al

TikTok Artık Video Kaldırma İşlemlerini Açıklayacak

Platform şimdi size videonuzu neden kaldırdığını açıklayan bir bildirim gönderecek.

Videonuz TikTok’ta kaldırılırsa, platform artık yayından kaldırmanın arkasında bir neden sağlayacaktır.

TikTok, bu değişikliğin içerik kaldırma işlemlerini daha şeffaf hale getireceğini umuyor. Platform şimdi size videonuzu neden kaldırdığını açıklayan bir bildirim gönderecek.


TikTok’ta  yer alan bir gönderide platform, içerik kaldırma konusunda daha fazla netlik sağlayacak yeni bir bildirim sistemini test ettiğini duyurdu. TikTok, bu bildirimlerin kullanıcılara Topluluk Yönergelerini daha iyi anlamasını sağlamak istediğini belirterek şunları söyledi: “Hedeflerimiz, platformumuzdaki içerikle ilgili yanlış anlaşılmaları azaltmak için Topluluk Kurallarımız çerçevesinde şeffaflığı ve eğitimi artırmaktır.”

TikTok, Yayından Kaldırma İşlemlerini Daha Şeffaf Hale Getiriyor

TikTok Artık Video Kaldırma İşlemlerini Açıklayacak

Bu özelliğin ilk testleri sırasında, platform, kullanıcıları politikalarından haberdar etmenin “tekrarlanan ihlal oranlarını azaltmaya yardımcı olduğunu” ve ayrıca TikTok’un Topluluk Kuralları sayfasına ziyaret sayısını artırdığını buldu. Ayrıca TikTok, bildirimlerin kullanıcıların kaldırılan bir videoya itiraz etme taleplerini yüzde 14 azalttığını söyledi.

Bu olumlu sonuçlar nedeniyle, TikTok özelliği tüm kullanıcılarına sunuyor. TikTok videolarınızdan birini kaldırırsa, hangi kuralı ihlal ettiğinizi açıklayan bir bildirim alırsınız. Dilerseniz, kaldırma işlemine itiraz etme şansına da sahip olacaksınız.

TikTok, topluluğuna bu bildirimler yoluyla da yardımcı olmayı umuyor. Örneğin, TikTok’un kendine zarar verme politikalarını ihlal ettiği için bir video kaldırılırsa, TikTok o kullanıcıya başka bir bildirim gönderecektir. Bu sefer, bildirim TikTok’un güvenlik kaynaklarına bir bağlantı içerecek ve ayrıca depresyon duygularının nasıl ele alınacağına dair bazı öneriler sunacak.

TikTok Artık Video Kaldırma İşlemlerini Açıklayacak

TikTok, tartışmalardan adil pay almış olabilir, ancak yeni bildirim politikası kesinlikle en iyisi. Çoğu büyük sosyal medya platformu, içerik kaldırmanın ardındaki nedenleri zaten sağlıyor, bu nedenle TikTok’un bu şeffaflık şeridini de sunması doğru.

Ancak TikTok’un kendini kurtarmak için attığı adımlara rağmen, bazı kullanıcılar yine de platformu gizlilik nedeniyle kaldırma ihtiyacı hissedebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu