Tiktok Takipçi Satın Al

Tesla’nın Çin Fabrikası İlk Araçlarını Teslim Etti

Tesla, Çin Gigafactory tarafından üretilen ilk otomobilleri, şirketin ABD dışında bulunan ilk fabrikasında bir yıldan kısa bir süre sonra teslim etti.

Reuters, Model 3 araçlarının Tesla‘nın 15 çalışanına bir tören kapsamında teslim edildiğini bildirdi. Teslimatlar, daha önce 25 Ocak’ta Çin yapımı arabalarını teslim etmeye başlamak istediğini söyleyen şirket tarafından planlanmıştı. Yerel olarak üretilen otomobiller zaten ithal modellere göre büyük bir fiyat tasarrufu sunuyor ve yayınlanan bir raporda kısa süre önce şirketin maliyetleri düşürdüğü ve daha yerel kaynaklı bileşenler kullandığı için fiyatları daha da düşürebileceğini yazıyordu.


Teslimatlar, Şangay fabrikasını, dünyanın en büyük elektrikli araç pazarı olan Çin’de bir yer kazanmak için kullanmayı umduğu Tesla için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Yerel fabrikanın teslimatları hızlandırmaya ve şirketi ABD ile Çin arasındaki süregelen ticaret savaşından izole etmesine yardımcı olacağı umulmaktadır. Şangay Gigafactory, Çin’de tamamen yabancı sermayeli ilk otomobil fabrikasıdır.

Fabrikada üretilen Standart Range Plus Model 3’ler sübvansiyonlardan önce 355.800 yuan (yaklaşık 50.000 $) fiyat etiketiyle satılırken, Reuters’e göre ülkeye ithal edilen modeller şu anda 439.000 yuan’dan (yaklaşık 63.000 $) başlayacak. Tesla maliyetleri düşürüp fiyatları %20’ye kadar azaltmak için daha fazla yerel bileşen kullanmaya başladığı için gelecek yıl fiyatlar daha da düşebilir .

Tesla ile ilgili makalelerimizi takip etmek için otomobil haberleri kategorisini takibe alabilirsiniz.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu