TeknoDiot
     
     
     

Tesla Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Tesla Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Güçlü Model 3 Siparişleri, Tesla’nın üç aylık teslimatlar için her zaman ki gibi yeni bir rekor kırmasına yardımcı oldu.

Tesla’nın iş dünyasının canlılığını analiz etmeye gelince, kesinlikle dikkat dağıtma sıkıntısı yaşanmıyor.

Elon Musk’un çevrimiçi tartışmalara yol açması ya da Tesla araçlarının görünüşte sebepsiz yere tahrip olmasına rağmen, bir önceki yıla göre üretim ve teslimatları ne kadar etkileyici hale getirdiğini göz ardı etmek kolaydır. Tabii ki, bireysel mahalleler hayal kırıklığı yaratabilir, ancak şirket genel olarak etkileyici talebi karşılama konusunda yavaş ama emin bir şekilde daha iyi bir hale geldi.

Bu noktaya gelindiğinde Tesla’nın hisseleri, elektrikli otomobil üreticisinin bu öğleden sonra saat başı alım satım işleminin ardından ikinci çeyrek için araç teslimatlarının 95.200 adede ulaştığını ve süreçte üç aylık yeni bir rekor kırdığını açıkladı. Üç aylık teslimatlar için önceki rekor 2018’in dördüncü çeyreğinde belirlendi ve 90.700 ünitede kontrol edildi.

Tesla Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Tesla’nın ürün hattında işleri parçalayan Model 3, 77.550 teslimatı gerçekleştirirken, Model S ve Model X teslimatları bir arada alındığında, 17.650 biriminde teslim edildi. Bu arada, Tesla Haziran çeyreğinde 87.048 araç üretti.

Tesla Şirketi’nin basın açıklaması şöyle: “Buna ek olarak, küresel lojistik ve teslimat operasyonlarımızı daha yüksek hacimlerde düzenleyerek, maliyet verimliliğini ve işletme sermayesi pozisyonumuzu iyileştirmeleri sağlayarak önemli ilerleme kaydettik. Yılın ilk çeyreğinde üretilen siparişler teslimatlarımızı aştı, sipariş sırasındaki artışla 3. Çeyreğe giriyoruz. Üçüncü çeyrekte toplam üretim ve teslimatı artırmaya devam edeceğimize inanıyoruz ”dedi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Dünyayı En Çok Kirleten Firmalar Belli Oldu! Coca-Cola İlk Sırada!

Buğra Noyan

31 İlde 2 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Buğra Noyan

Elon Musk, Yeni Doğan Oğlunun İsmini Açıkladı: X Æ A-12

Buğra Noyan

1 yorum

Avatar
Emre 4 Temmuz 2019 at 03:10

Beyler yerli otomobil nerede kaldı

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.