Tiktok Takipçi Satın Al

Tesla Model Y Crossover Resmen Tanıttı

Tesla epeyce farklı otomobil modellerinde göz kamaştırıyor ancak Model 3 sedan’ın sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız o zaman Tesla’nın en yeni araba modelini duyurduğunu öğrenmekten memnun olabilirsiniz.

Model Y şirketin yeni otomobilidir. Otomobil hakkında elimizde çok bilgi olmasa da şunları belirtebiliriz. Otomobil hakkında şunları dile getirebiliriz. Saatte 300mil kadar yol yapabilir, harcadığınız bataryayı 1,5 saat gibi bir zamanda doldurabilirsiniz. Bunların yanında diğer detayları teslanın kendi sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Araç şunanda yurt dışı için ön siparişlere açılıyor. Açılış fiyatı olarak 42.700 $ ile başlaması bekleniyor.

Tesla Model Y Crossover neler sunuyor?


Model Y SUV teslimatına 2020’nin sonbaharında başlanacağı öngörülürken, aracın en hızlı modelinin 3.5 saniyede 0’dan 96 kilometreye (60 mph) çıkabildiği ve 482 kilometrelik (300 mil) menzile sahip olduğu belirtildi. Ayrıca aracın, Standard Range modelinin 39 bin dolar, Long Range modelinin 47 bin dolar, Dual Motor AWD modelinin 51 bin dolar ve en pahalı modeli olan Performance’ın da 60 bin dolardan satışa çıkacağı açıklandı. Elon Musk, Tesla’nın araç için sürücüsüz sistem üzerinde çalıştığını ve denemelerin yıl içinde başlayabileceğini de ekledi.

Tesla Model Y Crossover Resmen Tanıttı

Ocak ayında Model Y’ye olan talebin, Model 3’e olan talepten yüzde 50 ile yüzde 100 daha fazla olacağını öngörüsünü yapan Musk, tanıtımda yeni SUV’nin dünyanın en çok satan elektrikli aracından yüzde 10 daha pahalı olacağını söyledi ve Tesla’nın küresel araç üretiminin gelecek 12 ayda bir milyona ulaşmasını beklediğini belirtti.

Önceki tanıtım etkinliklerinden farklı olarak Musk aracın siparişiyle ilgili bir bilgi vermezken, Tesla’nın internet sitesinde Model Y SUV’nin siparişi için 2,500 dolar depozito ödenmesi gerektiği ve aracın üretiminin “gelecek yıl sonuna doğru başlayacağı” uyarısı yapıldı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu