Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek - TeknoDiot.com

Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek

Abone Ol 

Tesla, sürücünün gözlerini izleyen yeni bir kamera tanıttı. Bu, otomatik pilotta sürerken dikkatinin dağılmasını önleyecektir.

Tesla araçları için yazılım güncellemesi yeni bir özellik içeriyor. Otopilot çalışırken sürücüyü aracın dahili kameralarından takip ediyor. Mühendisler, kendi kendine sürüş özelliğinin kullanıcı tarafından sürekli dikkat gerektirdiğini belirtti ancak sürücünün cihazı kolayca kandırabilmesi nedeniyle eleştirildi.

Örneğin, kullanıcılar işlevi etkinleştirebilir ve sürücü koltuğundan ayrılabilir. Yeni özellik, sürücünün sürüş sırasında ne kadar dikkatli olduğunu belirleyecek.

Tesla otomobilleri bunu, sürücünün kontrolde olduğundan emin olmak için direksiyon simidindeki sensörleri kullanarak yapardı. Diğer otomobil üreticileri, sürücünün gözlerinin nereye baktığını takip etmek için dahili sensörler kullandı. Bu, örneğin sürücü telefon ekranına bakmaya başlarsa otomobilin yavaşlayabileceği veya otomatik sürüş işlevini devre dışı bırakabileceği anlamına gelir.

Tesla’dan Yeni Hamle

Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek

Birkaç medya kuruluşu tarafından bildirilen Tesla araçları için yeni bir yazılım güncellemesi, otomobilin dikiz aynasının üzerindeki kameranın da benzer bir işlevi yerine getirmeye başlayacağını gösteriyor.

Bu kamera, “otopilot açıkken sürücünün dikkatsizliğini algılayabilir ve uyarabilir”. Ancak Tesla, kameradan gelen verilerin şirkete iletilmeyeceğini ve veri alışverişinin araç ayarlarına hiç dahil edilmediğini kaydetti.

Geçen yıl basın ofisini kapatan Tesla, yeni özelliğin nedenleriyle ilgili bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte, bu güncelleme, sürücülerin otomatik pilotu açtığı ancak hareketi kontrol etmediği birkaç hikayeyle aynı zamana denk geldi.

Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek

Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek

Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek

Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek Tesla Kameraları, Sürücülerin Dikkatini İzleyecek

Göz atın:   Mercedes-Benz Yeni Yıla CLA Modelini Tanıtarak Girdi

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu