Tiktok Takipçi Satın Al

Tesla, Dünyanın En Büyük Şarj İstasyonunu Açtı

Tesla, dünyanın en büyük şarj istasyonunu açtı. Elektrikli araç ihracatı için kilit ülkelerden biri olan Çin’de bulunmaktadır.

Tesla, Weibo sosyal ağında Çin’deki dünyanın en büyük süperşarj istasyonunu kurdu. Şarj için 72 nokta var, ikinci benzer tesisin şarj için 56 noktası var, Kaliforniya eyaletinde bulunuyor. Ancak aynı güçteler.


İstasyon, Şangay’ın önemli bir iş ve ticaret bölgesinde Jing’an Uluslararası Merkezinde yer almaktadır. Fotoğraflara göre 72 lokasyon 150 kW’a kadar V2 şarj cihazı kullanırken, 56 Kaliforniya lokasyonu 250 kW V3 şarj cihazı kullanıyor. Bu, Şangay sürücülerinin şarj için biraz daha beklemesi gerektiği anlamına geliyor.

Tesla, Çin’e yerel olarak üretilen 20.000’den fazla elektrikli araç sevk etti ve bu da onu şirket için önemli bir pazar haline getirdi. Kasım ayında şirket, Şangay fabrikasında 23.000 elektrikli araç üretti. Makinelerin bir kısmı Çin’de satılırken, diğerleri Avrupa ve diğer pazarlara ihraç ediliyor.

Tesla, Dünyanın En Büyük Şarj İstasyonunu Açtı

İlgili Makaleler
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu