Tesla, Bitcoin’e 1,5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Tesla Pazartesi günü, Bitcoin'e toplamda 1.50 milyar dolar yatırım yaptığını doğruladı.

Elon Musk, bitcoin’e yatırım yapıyor. Şirket, gelecekte ürünler için bir ödeme şekli olarak bitcoin’i kabul etmeye başlayacağını söylüyor.

Haber, Pazartesi günü Tesla’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyasında doğrulandı. Elon Musk, geçmişte Bitcoin kripto para biriminden hoşlandığını gösterdi, ancak bu beğenme şimdi gerçek hayattaki bir yatırıma dönüştü.

Tesla Pazartesi günü kripto para birimine 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını açıkladı. Yatırım haberleri, Tesla’nın Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile 10-K raporunda doğrulandı. Elon Musk, son zamanlarda Twitter profilinde #bitcoin kullandığı da görüldü.

Elon Musk, Bitcoin Satın Alıyor


AMD

Tesla, Bitcoin'e 1,5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Bu politika kapsamında Bitcoin’e toplamda 1.50 milyar dolar yatırım yaptık ve zaman zaman veya uzun vadede dijital varlıklar edinebilir ve elimizde tutabiliriz. Ayrıca, yakın gelecekte ürünlerimiz için bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlamayı umuyoruz, konu ilgili yasalara göre ve başlangıçta sınırlı bir temelde, bunu aldıktan sonra tasfiye edebilir veya edemeyebiliriz, “dedi şirket raporda. Tesla’nın bitcoin’e yaptığı yatırım haberi, fiyatı tüm zamanların en yüksek meblağı olduğu söylenen 43.000 dolara kadar yükseltti. 

Bitcoin yatırımı öncesinde şirket, bu fırsat için uygun hale getirmek için yatırım politikasını güncelledi.

“Ocak 2021’de, yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek için bize daha fazla esneklik sağlamak için yatırım politikamızı güncelledik. Politikanın bir parçası olarak, Yönetim Kurulumuz, bu paranın bir kısmını gelecekte belirtilen dijital varlıklar, külçe altın, altın takası yatırım fonları ve diğer varlıklar dahil olmak üzere belirli alternatif rezerv varlıklarına yatırabiliriz “dedi.

Tesla, Bitcoin'e 1,5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu