Tiktok Takipçi Satın Al

Tenet Filminin Dünya Genelindeki Hasılatı Açıklandı

Tenet, dünya genelinde 200 dolar milyon hasılatı geride bıraktı.

Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet, hafta sonunda global olarak toplam 200 milyon dolar hasılat baremini aştı. Pandemi sürecinde vizyonu merakla beklenen Tenet, gösterime girdikten sonra da gündemde kalmaya devam ediyor.


Warner Bros.’un filmin gişe performansı üzerine oluşabilecek algıyı kontrol etmek gayesiyle ABD’de günlük gişe verileri paylaşımını durdurması üzerine tartışmalar devam ederken, Tenet’in ABD’de ilk hafta sonu elde ettiği hasılat olarak açıklanan $20,2 milyonun aslında hafta içi ön gösterim hasılatlarını da içerdiği, filmin esasen ilk hafta sonunda yalnızca $9 milyon civarı bir hasılata ulaşabildiği Variety gibi birçok basın organı tarafından bildirildi.

Tenet, bu gündemin ortasında ABD’deki ikinci hafta sonunu ise $6,7 milyon hasılat ile geride bıraktı. ABD’de şu ana kadar toplam $29,5 milyona ulaşan film, dünya genelinde ise toplamda $200 milyon baremini geçerek $207 milyona erişti.

Rekora Gidiyor OIabilir mi?

Tenet Filminin Dünya Genelindeki Hasılatı Açıklandı

Tenet, özellikle Avrupa genelinde beklentilerin üstünde bir performans sergilese de, sinemanın altı aydır hayatımızda olan pandeminin olumsuz etkilerinden kurtuluşunun, her ne kadar o yapım Christopher Nolan imzalı olsa da yalnızca bir filmle gerçekleşemeyeceği gözler önüne sunulmuş oldu.

ABD’de sinemaların %65-75 arası bir bölümü yeniden faaliyete geçse de New York, Los Angeles, San Francisco gibi büyük pazarlarda sinemalar kapalı kalmaya devam ediyor.

Warner Bros., Tenet’in vizyon macerasını bir sprintten çok maratona benzetse de, özellikle ABD’deki mevcut durumdan tatmin olmamış olacak ki 2 Ekim’de gösterime girmesi planlanan Wonder Woman 1984’un 25 Aralık 2020 tarihine ertelendiğini açıkladı. Geçen hafta fragmanı yayınlanan ve vizyon tarihi 18 Aralık olarak açıklanan Dune filminin de 2021 yılına ertelenmesi bekleniyor.

Kaynak: https://boxofficeturkiye.com/haber/tenet-dunya-genelinde-s200-milyon-hasilati-geride-birakti–2818

Tenet Filminin Dünya Genelindeki Hasılatı Açıklandı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu