Tiktok Takipçi Satın Al

Telefondan Öğeyi Denetle Nasıl Yapılır?

Bilgisayar üzerinden kullandığımız tarayıcılarda ‘’öğeyi denetle’’ seçeneği çıkarken mobil cihazlarda böyle bir seçenek bizlere sunulmuyor. Sizlere bu yazımızda telefondan öğeyi denetle nasıl yapılır onu öğreteceğiz ama öncesinde öğeyi denetle ne demek onu bilmemiz gerek.

Öğeyi denetle özelliği web sitelerinde yazılımcılar tarafından üretilen bilgileri inceleme ve kontrol etmeyi sağlar. Öğeyi denetle ayrıca web sitelerinde yaşanan herhangi bir durumu incelemek ve çözüm bulmak için gerekli olan tüm araç ve yöntemleri barındırır.


Öğeyi denetle seçeneğinin yazılımcılar tarafından da internet sitelerinde yaşanan herhangi bir problemi inceleyip çözüm bulmalarına yardımcı olur. Örneğin; tüm araçlar, veri tabanları, sistemler ve uygulamalar ihtiyaç duyulduğunda web sitesine sağ tıklayıp ardından öğeyi denetle diyerek problemin kaynağını direkt olarak tespit edilebilmektedir.

Telefondan Öğeyi Denetle Nasıl Yapılır?

Telefondan Öğeyi Denetle Nasıl Yapılır?

Sizlere hem Android hem İOS cihazlarda telefondan öğeyi denetle nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz. Android cihazlarda bu anlatacağımız adımları sadece Google Chrome ve chromium tabanlı tarayıcılarda yapabilirsiniz.

Android cihazlar için:

  • Google Chrome tarayıcısını açın
  • Adres çubuğuna kaynak kodlarını görüntülemek istediğiniz siteyi girin
  • Site ekranınızda açıldıktan sonra URL adresinin başına ‘’ view-source: ‘’ yazın.

Andorid cihazlarda işte bu kadar basit. İOS cihazlarda ise:

  • Safari tarayıcısını açın ardından internet sitesine girin
  • Kaynak kodlarını görmek istediğiniz siteyi yer imlerinize eklemeniz gerekiyor
  • Yer imleri sekmesini açarak siteyi bulmanız gerekiyor
  • ‘’Düzenle‘’ diyin ve şu kodu aynen yapıştırın
javascript:(function(){var a=window.open(‘about:blank’).document;a.write(‘Source code of ‘+location.href);a.close();var b=a.body.appendChild(a.createElement(‘pre’));b.style.overflow=’auto’;b.style.whiteSpace=’pre-wrap’;b.appendChild(a.createTextNode(document.documentElement.innerHTML))})();
  • Kaydet dedikten sonra siteyi tekrar ziyaret etmeniz yeterli.

Telefondan Öğeyi Denetle Nasıl Yapılır?

iOS cihazlarda bu durum biraz daha karmaşık olsa da en güzel ve verimli şekilde çalışan yöntemler bunlardır. Aynı zamanda bu kadar uğraşmak istemiyorsanız bu tarz sitelerin kaynak kodlarını sizler için görüntüleyen internet siteler de mevcuttur.

Telefonunuza Google Play Store veya App Store üzerinden de uygulama indirerek de bu tarz hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Umarız bu yazımız akıllarınızda ki bütün soru işaretlerine yanıt niteliğinde olmuştur. Bu tarz rehber niteliğinde içeriklerin devamını gelmesini istiyorsanız bizlere destek amaçlı internet sitemizi takip edebilirsiniz. Son olarak eğer bir PUBG oyuncusuysanız mutlaka PUBG FPS arttırma ile ilgili rehberimize göz atabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu