Tiktok Takipçi Satın Al

Teknolojinin En Son ve Kolaylıklar Sağlayan İcadı Mobese

Son zamanlarda dikkatimi çeken en önemli teknolojik gelişme mobese sistemleri. Neredeyse hayatımızın tüm alanlarına giren bu teknoloji doğru kullanıldığında çok büyük faydalar sağladığını gözlemleyebilmek mümkün.


Girdiğim her mekânda, caddede, sokakta trafikte hatta evlerimizde dahi kullanılan bu teknolojinin kullanımı giderek ’te artmakta.

Özel hayatı ihlal ediyor diyenlerin sayısı az olsa da bu konudaki eleştirilerine kulak tıkamakta hata olur. İnsanların özel alanlarını ve yaşantılarını kamera ile gözetlemek tabii doğru bir davranış değil. Ancak bunun dışında kalan toplumsal alanlarda mobese kameralarını kullanmak artık büyük bir gereklilik haline geldi. Özellikle büyük şehirler yaşanan toplumsal olaylar, suç ve suçluların tespitinde kullanılması hukuki meselelerin daha hızlı çözülmesine olanak sağlamakta ve suç işleyenlere karşı büyük bir caydırıcılık sağlamaktadır.

Kullanımı ilk yıllarda büyük şehirlerde iken artık neredeyse en ufak bir kasaba ve bir köyde dahi mobese kameralarını görebilmek mümkün. Anlık olarak uzak mesafenin izlenebilmesi, orada yaşanacak olan toplumsal, doğal afetler gibi olaylara hızlı müdahale imkânı tanıması açısından çok büyük bir kolaylık olarak görülmekte.

Özellikle hayatımızın bir parçası olan trafikte etkin şekilde kullanılması, trafik akışının çok daha rahat ve kurallara uyan bireyler oluşturması açısından da önem taşımakta. Ülkemizin birçok karayolu ve tünellerinde kullanılan bu teknoloji ile en ücra köşedeki bir sorun anında izleme ile tespit edilerek müdahale edilebilmektedir. Yüz tanıma sistemi, plaka tanıma sistemi gibi teknolojik özellikleri ile çalınan veya aranan bir araç yâda şahıs anında tespit edilebilmektedir.

Teknolojinin En Son ve Kolaylıklar Sağlayan İcadı Mobese

Toplumsal güvenliğin yanı sıra kültürel anlamda çok etkin kullanılan mobese kameraları şehirlerde artık tanıtım amaçlıda kullanılmaktadır. Ülkemizin ve Dünyanın birçok noktasından canlı mobese sistemleri ile yayınlar yapılmaya çalışılmakta ülke ve şehirlerin turizm ayrıca ekonomilerine katkı sağlanmaya çalışılmaktadır.

Özellikle turistik bir geziye çıkarken önce gezilecek yerler hakkında ilgi edinirim. Şehrin doğal güzellikleri, kültürel yapısı hakkında bilgi edinmeye gayret gösteririm. Bunun dışında o iller ilgili mobese kameraları üzerinden de fikir edinmeye çalışırım. Sizlerde benim gibi bir gezgin iseniz muhakkak bu yöntemi de araştırmalarınıza eklemelisiniz. Gezeceğiniz yerin kültürel yapısı ile ilgili internette bilgi bulmak oldukça kolay ancak mobese görüntüleri ile ilgili şehirlerimizde henüz tam bir yaygınlaşma yok denebilir. Bu nedenle özellikle ülkemizde bulunan mobese kameralarını http://www.canlimobese.com/ sitesinden bakmanızı tavsiye edebilirim. Birçok kentin hatta turistik mekânın görüntüleri tek çatı altında bulunması beni birazcık mutlu etti. Oturduğunuz yerden Marmaris’ten, Fethiye’ye, Didim’den uzungöle kadar ülkemizin doğu ile batısını anlık olarak izleyebiliyorsunuz.

Umarım ilerleyen yıllar dada bu tür teknolojiler daha da yaygınlaşarak Dünyanın ve Ülkemizin dört bir yanını mobese ile seyredebiliriz. Daha büyük teknolojiler ile buluşmak ümidi ile.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu