Tiktok Takipçi Satın Al

Teknolojik İngilizce Pratik Eğitimi Konusarakogren.com

Dil, tekrar edilmediğinde çabucak unutulan ve sürekli kullanılarak kalıcı hale getirilmesi gereken bir sisteme sahiptir. Öğrendiğiniz dili uzun süre kullanmadığınızda unutursunuz aynı şekilde öğrendiğiniz bilgileri pratik yaparak kalıcı hale getirmediğiniz takdirde kısa süre içerisinde öğrenilen bilgiler beyinde arka kısımlara itilerek yeni bilgilere yer açılması için unutulur.

Arkaya itilen bu bilgilerin unutulmaması için tekrar edilmesi ve günlük hayatta da kullanılarak kalıcı hale getirilmesi gerekmektedir. İngilizce öğrenmek her ne kadar kolay gibi görünse de ingilizce pratik yapılmadığı sürece çabucak unutulan bir dildir. Bu sebeple öğrendiğiniz gramer bilgilerini ve ezberlemiş olduğunuz kelimeleri sıklıkla tekrar etmeli hatta pratik yaparak konuşmalarınızda da kullanmalı ve kalıcı hale gelmelerini sağlamalısınız. Sadece kelimelerin anlamlarını bilmek nerede kullanılacağını ve nasıl kullanılacağını öğretmediği için pratik yaparak kullanım şekilleri öğrenilirken hem kelimelerin doğru kullanımı sağlanır hem de öğrenilen kelimelerin kalıcı olması hedeflenir.


Pratik yapmak elbette her zaman çok kolay olmayabilir. Sokakta yürürken karşınıza bir anda pratik yapabileceğiniz bir İngiliz çıkmayacağı için bu konuda kendinizi geliştirebileceğiniz uygulama ve siteler kullanmalısınız. Günümüzde yaygın olarak dizi ve filmler aracılığıyla İngilizce öğrenilebilse de bu pratik yapmak için yeterli bir öğrenme şekli değildir. ingilizce pratik siteleri sayesinde daha etkili pratikler yaparak öğrendiğiniz bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. İnternette ihtiyacınıza uygun birçok site bulunmaktadır. Video siteleri, kelime uygulamaları yapabileceğiniz siteler, gramer seviyenizi ölçebileceğiniz siteler gibi birçok seçenekle kendinize uygun olanları derleyebilir ve bu doğrultuda pratikler yaparak hem kendinizi ölçebilir hem de pratik yaparak bilgilerinizin kalıcılığını sağlayabilirsiniz. İngilizce pratik yaparak bilgilerinizi kalıcı hale getirmenin yanı sıra kelimelerin okunuşlarını doğru bilmeniz de büyük önem taşımaktadır. Kelimeleri bilseniz de yanlış telaffuzlar sebebiyle yanlış anlaşılabilir veya çok farklı bir şey söylemeye çalışırken bambaşka bir anlama gelecek bir cümle kurabilirsiniz. Bu pratik sitelerinin birçoğu sesli kaynaklara sahip olup size işitsel pratik imkânları sunduğundan dolayı pratik yaparken bir yandan da kelimelerin doğru telaffuzlarını öğrenerek düzgün bir diksiyona sahip olmanızı sağlar. Öte yandan bildiğiniz üzere İngilizce geniş bir coğrafyada konuşulan bir dildir bu sebeple birçok farklı ağız ve aksana sahip kişiler tarafından konuşulmaktadır. Pratik sitelerinden birçoğu size farklı aksanlarda insanlardan İngilizce dinleme ve pratik yapma imkanı sunduğundan dolayı öğrenmek ve hâkim olmak istediğiniz aksanı seçebilir ve bu aksan üzerinden pratiklerinize devam edebilirsiniz. Farklı aksanlardan dili dinlemek de kulak aşinalığına yardımcı olacağı için etrafınızda farklı aksanlarda konuşan insanlar olduğu zamanlarda da anlama sıkıntısı çekmemenizi sağlar. Pratik sitelerini kullanarak işitsel öğrenme yeteneğinizi geliştirmenin yanı sıra kelime bilginizi kuvvetlendirir ve cümle yapılarını yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Konuşarak öğrenme sistemi sizlere İngilizceyi konuşarak ve pratik yaparak öğrenme ve geliştirme fırsatı sunmaktadır. Kullandığınız bir dili zaman içerisinde unutmanız daha zordur bu sebeple bu sistemle öğreneceğiniz dil daha kalıcı olacak ve daha faydalı olacaktır. Programa dâhil olarak derslere katılıp pratikler gerçekleştirebileceğiniz gibi http://www.konusarakogren.com/blog/ adresinden de sizin için seçilmiş olan ekstra pratik yapma sitelerine ulaşabilirsiniz. Tavsiye edilen siteleri tek tek inceleyerek size en uygun olan siteyi seçebilir ve pratik yaparak İngilizcenizi geliştirmeye veya İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bilindiği üzere sadece gramer öğrenmek ve kelime ezberlemek bir dili biliyor olmak için yeterli etmenler değildir. Öğrenilen gramer ve kelimeler kullanılmadığı sürece teorik bilgiler olarak kalmakta ve cümle kurarken zorlanmanıza sebep olmaktadır.

Türkçeyi hiçbir zaman gramer ve kelime bilgisi olarak çalışmadığınızı ama güzel konuşup yazabildiğinizi düşünecek olursanız İngilizceyi de aynı yöntemle öğrenmenizin daha etkili olacağını fark edersiniz. Aktif bir şekilde kullanarak öğreneceğiniz dile ait veriler ve bilgiler belleğinizde kalıcı hafıza olarak adlandırdığımız bölüme kodlanarak zaman içerisinde en az bir İngiliz kadar iyi konuşabilmenize yardımcı olacaktır. Öte yandan çok iyi bir İngilizceye sahip oluşunuz aynı zamanda çok iyi İngilizce konuşabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Yazma dili ve sosyal dil arasında farklılıklar bulunmaktadır. Öte yandan İngilizce Türkçenin aksine yazıldığı gibi okunan bir dil değildir. Kelimelerin okunuşlarının yanı sıra tonlamaları ve vurguları da konuşma esnasında önem taşımaktadır. Özetle; yazma dilinde uzun uzun anlattığımız olaylar konuşma dilinde daha kısa anlatılmaktadır ve yazı dilindeki kusursuz akademik kelimelerin aksine konuşma dilinde daha farklı kelimeler ve cümle yapıları kullanılmaktadır. Bunu öğrenmenin yolu da pratik yapmaktan geçmektedir. Bu sebeple konuşarak öğrenme sistemi daha etkili ve kalıcı bir sistemdir. Öğrendiğiniz dilin kalıcı olmasına yardım ederken telaffuzunuzun da düzelmesine yardımcı olur.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu