Tiktok Takipçi Satın Al

Artık Tarayıcınızda Minecraft’ı Ücretsiz Oynayabilirsiniz

Minecraft şimdi 10 yaşın üzerinde. Ve bu kilometre taşını kutlamak için Mojang, web için Minecraft Classic’i yayınladı.

Artık böylece bir internet tarayıcısı üzerinden ücretsiz Minecraft oynayabileceksiniz. Bu, Minecraft’ı web tarayıcınızda oynayabileceğiniz anlamına gelir. Hiçbir şey indirmenize gerek yoktur ve Minecraft Classic’i oynamak tamamen ücretsizdir.


Minecraft Classic uzun yıllardan beri mevcuttur. Ancak, Minecraft Classic daha önce yalnızca Windows, Mac ve Linux’ta mevcuttu ve Java gerekiyordu. Artık herkes Minecraft Classic web sitesinde indirmeden ücretsiz oynayabilir.

Tarayıcıda Ücretsiz  Minecraft Nasıl Oynanır?

Oyunu oynamak için öncelikle buradan ilgili sayfaya gitmelisiniz. Hemen bir seviye oluşturmaya başlayacaktır. Oyununuz oluşturulduktan sonra arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz benzersiz bir bağlantı verilir.

Bazı arkadaşlarınızı sizinle oynamaya davet etmek istiyorsanız bu bağlantıyı e-posta yoluyla veya seçtiğiniz mesajlaşma uygulamanızda paylaşabilirsiniz. Ardından, bir kullanıcı adı seçin ve tarayıcınızda Minecraft oynamaya başlamak için Başlat düğmesine tıklayın.

Kontroller basit: İki blok arasında geçiş yapmak için farenizi sol tıklayıp blokları yerleştirip mayınla sağ tıklayın. Aksi takdirde, ileri, sola, arkaya ve sağa hareket etmek için kullanılan diğer WASD kontrolleri ve diğer bazı basit klavye kontrolleri. Anlatmamıza gerek yok illa ki hayatta bir kere oyunu oynamışlığınız vardır.

Oyun Menüsünü açmak için istediğiniz zaman Escape tuşuna basabilirsiniz. Burada yeni bir seviye oluşturabilir veya mevcut seviyeye bağlantı kopyalayabilirsiniz. Seçenekler’e tıklamak, çeşitli ayarları açıp kapatmanıza ve kontrolleri kendinize hatırlatmanıza olanak tanır.

Artık Tarayıcınızda Minecraft'ı Ücretsiz Oynayabilirsiniz

Minecraft Classic’te Yapabilecekleriniz ve Yapamayacaklarınız

Adından da anlaşılacağı gibi, Classic 2019’un normal oyunu değil. Bunun yerine, 2009’da olduğu gibi oyun. Bu, karmaşık bir kullanıcı arayüzüne katlanmak zorunda kalacaksınız, inşa etmek için sadece 32 blokla sıkışacaksınız ve ortalama yağmur ormanlarından daha fazla böcek demek oluyor.

Classic yalnızca Yaratıcı modda oynamanıza izin verir, bu yüzden savaşacak düşmanlarla Hayatta Kalma modu yoktur. Oyununuzu kaydetmenin de bir yolu yok. Yine de, yukarıda belirtildiği gibi, en fazla dokuz arkadaşınızı oyuna katılmaya davet edebilirsiniz. Daha eğlenceli hale getirmek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu