Tiktok Takipçi Satın Al

Sundar Pichai, Larry Page’den Alphabet’in CEO Koltuğunu Devraldı!

Google’ın şu anki CEO’su Sundar Pichai, Google ait olan Alphabet’in CEO rolünü üstlendi. Bir önceki CEO ve Başkan olan Larry Page ve Sergey Brin, istifa edecek ancak yönetim kurulunda kalacaktır.

Bir mektupta, Larry Page ve Sergey Brin istifa kararlarını açıkladılar. Alphabet, hem bir CEO’ya hem de bir başkana ihtiyaç duymadığı bir noktaya ulaştığına inandıklarından bahsediyorlardı. Alphabet ve Google’ın yönetim yapısını basitleştirmek için Sundar Pichai, Google’ın baş yöneticisi ve her iki şirketin de CEO’su olacak ve Alphabet’in diğer bahisler portföyündeki yatırımlarını yönetecek.


Sundar Pichai, Larry Page'den Alphabet'in CEO Koltuğunu Devraldı!

Alphabet, Google’ın ana şirketi Nest, Fiber, Malta ve diğer şirketlere, Larry Page ve Sergey Brin’in öncülük etmesi için kuruldu. İstifa eden kurucu ortaklar, hissedarlar ve Alphabet kurul üyeleri kadar aktif olmaya devam edecekler.

Sundar Pichai, Alphabet yeni rolünü üstlendiğini şu sözlerle aktardı:

Alphabet ve teknoloji ile büyük zorlukların üstesinden gelme konusundaki uzun vadeli odaklanma konusunda heyecanlıyım. Yeni rolümde Larry ve Sergey ile çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum. Onlar sayesinde bir misyonumuz, kalıcı değerlerimiz ve bir işbirliği ve keşif kültürümüz var. İnşa etmeye devam edeceğimiz güçlü bir temele sahibiz.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu