Tiktok Takipçi Satın Al

Streacom, SG10 Fansız Oyun Kasasını Tanıttı

Streacom, bilgisayar kasası üreticisi, yüksek performanslı pasif soğutucu özellikleri taşıyan SG10 modeliyle dikkat çekiyor. SG10, CPU ve GPU’nun toplamda 600W’a kadar olan gücünü işleyebilen bir fanless oyun kasası olarak karşımıza çıkıyor. Bu fanless kasada, CPU ve GPU için iki adet “Loop Heat Pipe” sistemi bulunuyor. ATX anakartları destekleyen Streacom SG10, 250W TDP’ye kadar olan işlemcileri ve 350W TDP’ye kadar olan ekran kartlarını destekleyen yüksek performanslı pasif soğutuculara sahip.

Streacom, SG10 Fansız Oyun Kasasını Tanıttı


SG10’un Loop Heat Pipe özelliği, fan veya hareketli parça olmadan CPU ve GPU için toplamda 600W’lık muazzam bir soğutma sağlayabiliyor. SG10, bu benzersiz performansı sunmak için Loop Heat Pipe (LHP) adı verilen bir tür faz değişimli soğutma teknolojisi kullanıyor. Geleneksel ısı borularının aksine, LHP faz değişim döngüsü, tüp içinde çalışma akış yönünde sürekli bir akışa sahiptir ve bu, performansı önemli ölçüde arttırır.

Streacom, SG10 Fansız Oyun Kasasını Tanıttı

Streacom SG10, X-Frame Modular Brackets özelliği ile esnekliği bir adım daha ileri taşıyor. Anakartın ve ekran kartının X ve Y pozisyonunu tamamen özgürce ayarlayabilme yeteneği, esnek LHP boruları ile birleştiğinde önceki ısı borusu soğutma yöntemleri ile mümkün olanın ötesinde bir uyumluluk sağlar. Bu esnekliğin harika bir örneği, ayrı bir GPU gerekmiyorsa iki Mini-ITX anakartı (ve iki güç kaynağı) kurma olanağı sunarak çift sistemli fanless bir bilgisayar oluşturabilme imkanıdır.

600W’ın üzerinde CPU ve GPU gücü konfigürasyonunu desteklemek isteyen kullanıcılara yönelik, fanless kasada doğal olarak 120mm fanlar desteklenirken, braket kullanılarak daha büyük fanlar da desteklenmektedir.

Streacom, SG10 Fansız Oyun Kasasını Tanıttı

Streacom SG10 Copper Edition, ön sipariş için kısa bir süre içinde satışa sunulacak ve Mayıs 2024 tarihinde sevkiyatın başlaması planlanıyor. Bu uzun süre çerçevesi, montaj ve entegrasyon sürecine olanak tanımakla birlikte, daha da önemlisi, müşterilerden GPU tercihi verilerinin toplanması ve buna göre bu soğutma plakalarının üretilmesi işlemini tamamlamak üzere belirlenmiştir. Bakır Kaplama Edisyon’un fiyatı 1200EUR olarak belirlenmiştir.

Streacom, SG10 Fansız Oyun Kasasını Tanıttı

Standart Streacom SG10 (Bakır Kaplama Edisyonu olmayan versiyon), Siyah ve Gümüş varyasyonlarında mevcut olacak ve Bakır Kaplama Edisyonu tamamlandıktan sonra ürüne girecek; tam ETA bilinmemektedir. Bu versiyon, kondenser üzerinde Alüminyum kanatlar içerir ve 1000EUR fiyatla satışa sunulacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu