Tiktok Takipçi Satın Al

Strateji Oyunları Verimliliğinizi Nasıl Arttırabilir?

Okuyacağınız bu yazı teknoloji ve oyun haberleri ile ilgili blog sitesi silvergoo.xyz tarafından hazırlanmıştır.


Dikkatlice ve iyice düşünün. Bir sonraki hareketiniz son hamleniz olabilir. Rakipleriniz yaptığınız her şeyi izliyor ve her an karşılık vermeye hazır.

Duygusal gerilim ve yüksek başarısızlık olasılığı, strateji oyunlarında yüksek verimli kararların ana itici güçleridir. Bu nedenle, bu tür video oyunlarını oynamanın günlük yaşamda ve işyerinde uygulanabilecek hızlı ve akıllıca karar verme becerilerini geliştirmenin en iyi yollarından biri olduğu düşünülmektedir.

Strateji Oyunları Verimliliğinizi Nasıl Arttırabilir?

Bir strateji oyununda ne yapmanız gerektiğine bakılmaksızın – kalenizi düşman ordularından korumak, yiyecek kaynağı oluşturmak veya mükemmel bir saldırı planlamak olabilir – her zaman bir planınız olmalıdır. Bu plan, başarının bel kemiğidir, çünkü çabalarınızı tutarlı kılar ve bir şeyler ters gittiğinde eylemleri tanımlar.

Strateji oyunları tamamen plan yapmakla ilgilidir. Örneğin, bazılarılarında ilkel bir toplumu gelişmiş bir medeniyete dönüştürürsünüz, ve bu gelişim sürecinde neredeyse tüm önemli kararları sizin vermeniz gerekiyor. Oyunun sonucu tamamen oyunculara ve planlarının etkinliğine bağlıdır.

Peki strateji oyunlarının işinizdeki verimlilikle alakası nedir?

Araştırmacılar kısa süre önce strateji oyunlarının işyerinde üretkenlik üzerindeki etkisini incelemeye başladılar. Örneğin, bilimsel bir dergi olan PLoS One’da yayınlanan yeni bir araştırma, strateji oyunları oynamanın bilişsel esnekliği uyardığını keşfetti. Bu araştırmaya göre, strateji oyunlarını oynayanlar, gerçek zamanlı olarak hızlı kararlar vermede ve beyin kaynaklarını farklı ortamlara doğru şekilde tahsis etmede daha iyidir.

Kuşkusuz, ofis gibi hızlı tempolu bir ortamda bu hızlı karar verme becerisine sahip olmak harika bir beceridir. Geliştirilme süreleri yıllar alan yüksek kaliteli savaş ve strateji oyunları için https://silvergoo.xyz/en-iyi-savas-strateji-oyunlari/ sayfasındaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Bir başka şaşırtıcı bulgu, strateji oyunlarının stresi azaltma özelliğidir. Görünüşe göre oyun, zihni sürece odaklıyor ve oyuncunun gerçek hayattaki sorumluluklarını biraz unutmasına neden oluyor.

Elbette saatlerce oyun oynamaktan bahsetmiyoruz, 30 dakika veya 1 saat yeter de artar bile.

Akıllı telefon oyunlarıyla ilgili 2014 yılında yapılan bir araştırma, kısa oyun aralarının aslında işletmeler için faydalı olduğu sonucuna varmıştır. Deney sonucunda çalışanların üretkenliği arttı ve ofisteki herkes günün sonunda daha mutlu oldu.

Strateji Oyunları Verimliliğinizi Nasıl Arttırabilir?

Takım çalışması

Strateji oyunlarının üretkenliği arttırmasının bir diğer önemli etkisi, oyuncular arasında bağ oluşturabilmesidir. Bu, çalışanların günün sonunda neden daha mutlu hissettiklerini açıklar.

İnsanlar oyun ortamında birbirlerini iyi tanıdığında, karşılıklı ilgi temelinde gerçek hayattaki dostlukları canlandırabilir.

Genellikle strateji oyunları, görev hedeflerine ulaşmak için oyuncular arasında etkili bir işbirliği gerektirir. İş dünyasında da aynı kural geçerlidir, örneğin, bir projeyi başarıya ulaştırmak için genellikle ekip çalışması yaşamsal önemdedir.

Birçok startup’ta, aynı ofiste oturarak günde 8-10 saat geçirseler bile insanlar birbirlerini neredeyse hiç tanımıyorlar. İnsanlar arasında bağ kurmak, özellikle ekibin hızlı çalışmasını sağlayabileceği için küçük işletmelerde oldukça önemlidir.

Strateji Oyunları Verimliliğinizi Nasıl Arttırabilir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu