Tiktok Takipçi Satın Al

Steve Mollenkopf, Qualcomm’dan Emekliye Ayrılacağını Duyurdu

Qualcomm Salı günü yaptığı açıklamada, CEO Steve Mollenkopf’un şirkette 26 yıl geçirdikten sonra Haziran ayında emekli olacağını duyurdu.


Mollenkopf, bir akıllı telefon teknolojisi tedarikçisi olarak yükselişi de dahil olmak üzere Qualcomm için bir kurumsal dönüm noktasında olmasına rağmen bu yapılmış olan açıklama bizleri şaşırttı. CEO olarak görevini sürdürenMollenkopf, Qualcomm’un Nesnelerin İnterneti ve otomotiv teknolojileri de dahil olmak üzere yeni endüstri segmentlerine yayılmasına da öncülük etmişti.

Yapılan bu duyuru ile birlikte Mollenkopf’un yerine Cristiano Amon’un geleceğinde belirtildi.

Steve Mollenkopf, Qualcomm'dan Emekliye Ayrılacağını Duyurdu

Mollenkopf, “Qualcomm’da başardığımız her şeyden ve şirketin şu anda kablosuz teknolojilerde dünya lideri olarak sahip olduğu konumdan son derece gurur duyuyorum. İş modelimiz açıkça onaylanmış ve 5G’deki liderliğimizle, Cristiano’nun Şirket’in liderliğini üstlenmesi ve şirket tarihindeki en büyük fırsat olarak gördüğüm şeye başkanlık etmesi için doğru zaman.” açıklamalarında bulundu.

Amon, Qualcomm’a 1995 yılında bir mühendis olarak Qualcomm’a katıldı ve 2018’de CEO görevine yükseldi. Şirket, Mollenkopf’un yarı iletken işinin yanı sıra ürün yol haritası ve birleşme ve satın alma stratejisinden sorumlu olduğunu söyledi.

Steve Mollenkopf, Qualcomm'dan Emekliye Ayrılacağını Duyurdu

Steve Mollenkopf, Qualcomm'dan Emekliye Ayrılacağını Duyurdu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu