Tiktok Takipçi Satın Al

Steam, PS5 DualSense Kontrolcüsünü Artık Destekliyor

Artık Valve'in oyun akışı hizmetindeki oyunları kontrol etmek için PS5'e özgü joypad'i kullanabilirsiniz.

Steam’deki oyunları çeşitli farklı yöntemler kullanarak kontrol edebilirsiniz. En son eklenecek olan, PS5 ile birlikte gelen Sony’nin DualSense denetleyicisidir.

Steam’e DualSense Uyumluluğu Eklendi

Bir Steamworks Geliştirme duyurusu ile PlayStation 5‘in DualSense kontrol pedinin artık Steam ile tam uyumlu olduğu doğrulandı.


Konsol yalnızca kısa bir süre için mevcuttu. Zaten PS5 oyuncuları, joypad’lerinin popüler oyun platformuyla çalışıp çalışmadığını görmek için Steam’e gidiyor. Şimdi öyle. Steam’in ayarlar menüsünde kontrol cihazınız olarak DualSense’i seçmeniz yeterlidir ve gidin.

Diğer Kontrol Cihazları Steam Ile Uyumlu mu?

Steam, bir süredir, oyuncuların oyun oynamak için farklı üçüncü taraf denetleyicileri kullanmasına izin verdi.

PC joypadleri her zaman platformla çalıştı ve oyuncular tabii ki en sevdikleri oyunları oynamak için bir fare ve klavye kullanabilirler.

Sony PlayStation’ın DualShock 4 ve Nintendo Switch Pro denetleyicileri de Steam ile çalışır, bu nedenle hizmet aracılığıyla oyun oynamak istiyorsanız kontrol seçeneklerinden yoksun değilsiniz.

Steam, PS5 DualSense Kontrolcüsünü Artık Destekliyor

DualSense Uyumluluğu Steam’e Ne Getiriyor?

Steam oyunlarını oynamak için DualSense denetleyicinizi kullanmayı düşünüyorsanız, platformdaki cihazın tam işlevselliğine sahip olursunuz. Esasen, DualSense denetleyicisinin bir PS5’te yapabileceği her şeyi Steam oyunlarında da yapabilir.

Bu nedenle, Death Stranding gibi oyunlar Steam üzerinden oynandığında DualSense’in tüm özelliklerinden yararlanır. Bu, cayro, LED, izleme paneli ve hatta gürültü ayarlarını içerir – duyularınızın tam alarmda olması gereken oyunlarda çok önemlidir.

Bu özellikler hemen kullanılabilir. Öyleyse, merak ediyorsanız, Steam’e gidin, ateşleyin ve DualSense’in oyunlarla nasıl çalıştığını test edin.

Steam, oyunları deneyimlemenin güvenli, kullanışlı ve (hepsinden önemlisi) eğlenceli bir yoludur, bu nedenle en yeni kumandaların tümüne ayak uydurması mantıklıdır. Bu şekilde markayı güncel tutar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu