Tiktok Takipçi Satın Al

Steam Koleksiyon Kartları Nedir ve Bunları Nasıl Elde Edersiniz?

Steam Koleksiyon Kartları hakkında bilmeniz gereken her şey burada, bunları nasıl alacağınız ve onlarla ne yapacağınız da dahil.

Steam’de bir oyun oynadıktan sonra bir Koleksiyon Kartı kazanabilirsiniz. Steam Koleksiyon Kartlarının ne olduğunu, onlarla neler yapabileceğinizi ve hepsini nasıl toplayacağınızı merak ediyorsanız doğru yere geldiniz.


İşte Steam Koleksiyon Kartlarından gerçek para kazanmanın yolu ve özellikle öğrenci olan oyuncuların harçlıklarını çıkarabilecekleri bir alan olduğunu söyleyebiliriz.

Steam Koleksiyon Kartları Nelerdir?

Steam Koleksiyon Kartları tamamen sanaldır. Bunlar yalnızca Steam profilinizde bulunur ve fiziksel ödüllere dönüştürülemez. Bu yüzden, arkadaşlarınıza göstermek için onları klasörlere koyabileceğinizi düşündüyseniz, şansınız kalmadı.

Her Steam Takas Kartı bir setin parçasıdır. Tam bir Koleksiyon Kartı seti toplayın ve Steam profilinizde ek özelleştirme gibi ödüller kazanın. Bunları ayrıca Steam Topluluk Pazarı’nda cüzdan fonları karşılığında satabilir ve daha sonra Steam’deki alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Steam Koleksiyon Kartları Nedir ve Bunları Nasıl Elde Edersiniz?

Ayrıca özel folyo Ticaret Kartları da vardır. Bir dizi folyo kart toplayabilir ve bunları Steam profiliniz için bir folyo rozete dönüştürebilirsiniz. Folyo kartlar parlak Pokémon kartları gibidir: işlev olarak normal olanlardan farklı değil, sadece daha nadir ve dolayısıyla daha yüksek değerde. Steam Koleksiyon Kartları, Steam’de bulunan ve Epic Store’da olmayan bir özelliktir.

Steam Koleksiyon Kartları Nasıl Alınır?

Koleksiyon Kartları kazanmanın ana yolu Steam’de oyun oynamaktır. Kitaplığınızdaki uygun oyunlarla birlikte Mağazanın tamamındaki uygun oyunların bir listesini görüntüleyebilirsiniz. Buna Steam istemcisinde, üst menüde kullanıcı adınızın altında görünen Rozetler sayfasından da erişilebilir.

Aslında, oyunu oynamak zorunda değilsiniz, sadece açmanız gerekiyor. Bir Koleksiyon Kartı kazanmak için yapmanız gereken tek şey bir oyunda oturum açmaktır ve bunlar rastgele hesabınıza düşecektir. Gitmek ve başka bir şey yapmak istersen, yine de onları kazanabilirsiniz.

Steam Koleksiyon Kartları Nedir ve Bunları Nasıl Elde Edersiniz?

Aslında, oyunu çalıştırmadan Steam Koleksiyon Kartları almanın yolları var. Ama eğlence bunun neresinde?

Tek fark, ücretsiz oyun oynamaktır. Harcanan yaklaşık her 9$ için rastgele bir kart düşürme hakkı kazanacaksınız.

Bir oyunu oynamayı bitirip kapattığınızda, Steam mesajlaşma sistemi aracılığıyla bir Koleksiyon Kartı alıp almadığınız konusunda bilgilendirileceksiniz. Arayüzün sağ üst köşesindeki zarf yeşile dönerek yeni bir mesaj belirtilir. Yeşil zarfa tıklayın ve envanterinizdeki X yeni öğeye tıklayın. Bu sizi kartla ilgili adı ve açıklaması gibi daha fazla bilgiyi görebileceğiniz envanterinize götürecektir.

Tüm Steam Koleksiyon Kartları Nasıl Toplanır?

Bir oyunun Koleksiyon Kartlarının tamamını sadece oynayarak kazanmak mümkün değildir, sadece yarısını kazanmak. Örneğin, bir oyunda kullanılabilir sekiz kart varsa, oynayarak bunlardan yalnızca dördünü alırsınız. Ancak, kopyaları alabilirsiniz, bu nedenle mutlaka dört benzersiz kart almazsınız.

Güçlendirici Paketler

Tüm ücretsiz kart düşüşlerini tükettikten sonra, güçlendirici paketler aracılığıyla daha fazla kart alabilirsiniz. Bunlar, topluluk üyeleri oyun rozetleri ürettikçe rastgele verilir.

Destek paketleri, zaten sahip olduğunuz kartlar olsa da, rastgele üç kart içerir. Booster paketleri hem temel hem de folyo kartları içerir.

Destek paketi almaya hak kazanmak için her hafta Steam’de oturum açmalısınız. Bir tane alma şansınız da Steam seviyenizle birlikte artar.

Topluluk Pazarından Satın Alın

Diğer oyuncular, istenmeyen kartlarını Topluluk Pazarında satar ve siz de Steam cüzdanınızdaki parayı kullanarak bunları satın alabilirsiniz.

Steam Koleksiyon Kartları Nedir ve Bunları Nasıl Elde Edersiniz?

İstediğiniz kartları hızlı bir şekilde bulmak için Rozetler sayfasına gidin , bir oyuna tıklayın, ardından istediğiniz kartın yanındaki Pazarda Ara’ya tıklayın .

Nadiren oynanan bir oyunsa, şu anda listelenen kartlar olmadığını veya pahalı olduklarını görebilirsiniz. Bu durumda, fiyat genellikle zamanla düştüğü için bir süre beklemekten daha iyi olabilirsiniz.

Arkadaşlarla Ticaret

Mükerrer kartlarınız veya ilgilenmediğiniz bir oyun için kartlarınız varsa, arkadaşlarınızla takas yapabilirsiniz. Bunu yapmak için arkadaş listenize gidin , adlarının yanındaki açılır oka tıklayın ve Ticaret > Bir Ticaret Teklifi Gönder’e tıklayın.

Ayrıca, yukarıda bahsedilen Rozetler sayfasına gidebilir ve bir yabancının kabul edilebilir bir takas teklif edip etmediğini görmek için Ticaret Forumunu Ziyaret Et’i tıklayabilirsiniz.

Steam Koleksiyon Kartları Nedir ve Bunları Nasıl Elde Edersiniz?

Bu, sağlam bir anlaşma yapmanın iyi bir yoludur çünkü piyasa oranlarına bağlı olmanız gerekmez. Kart için kart takas etmenize bile gerek yok; örneğin bir oyun içi eşya ile takas edebilirsiniz.

Steam Koleksiyon Kartları ile Ne Yapmalı?

Kartları saklamayı ve onları sanal ödüllere dönüştürmeyi ya da Steam Topluluk Pazarı’nda para karşılığında satmayı seçebilirsiniz.

Rozet Oluştur

Tam bir Steam Koleksiyon Kartı setine sahip olduğunuzda, onları bir rozete dönüştürebilirsiniz. Bu, Steam profilinizde görüntülenecek ve ayrıca size ödüller verecektir:

  • Arkadaşlarla yapılan sohbetlerde kullanılacak oyuna özel bir emoji.
  • Steam profilinizi kişiselleştirmek için oyuna özel bir arka plan.
  • Steam seviyenize doğru 100XP; Steam seviyeniz, profil özelleştirme seçeneklerini ve arkadaş listenizde kaç kişi olabileceğini belirler.
  • Başka bir oyun için indirim kodu alma şansı.

Aynı oyun için başka bir kart seti alırsanız, bunları rozeti yükseltmek için kullanabilirsiniz (en fazla beş defaya kadar). Bu size 100XP verir ve ayrıca rozetin resmini ve başlığını değiştirir.

Topluluk Pazarında Satış Yapın

Rozetler, Steam seviyeleri veya herhangi biriyle ilgilenmiyorsanız, Koleksiyon Kartlarınızı Steam Topluluk Pazarı’nda satabilirsiniz.

Kartların belirlenmiş bir değeri yoktur. İstediğiniz fiyatı belirleyebilirsiniz, ancak birinin bu fiyatı ödemeye istekli olup olmadığı başka bir konudur. Toplulukta özellikle onu arayan biri varsa veya pek çoğu yoksa bir karttan daha fazla para kazanabileceksiniz. Genel olarak, bir oyun ne kadar popülerse kartları o kadar az değerlidir.

Deponuza git bir kart seçin ve tıklayın Sat işlemine başlamak için. Kartın ortalama fiyatının ne olduğunu ve Valve’nin kesinti olarak ne kadar alacağını görebileceksiniz. Biri satın aldığında, para gelecekteki satın alımlarda kullanmak üzere doğrudan Steam cüzdanınıza gider.

Steam Koleksiyon Kartları: Hepsini Yakalamalısınız

Artık Steam Koleksiyon Kartlarını nasıl alacağınızı ve bunlarla neler yapabileceğinizi biliyorsunuz, oyunlarınızı oynamanın ve kazanmaya başlamanın zamanı geldi.

Steam Koleksiyon Kartlarını toplamak için mükemmel olan, kısa aralıklarla oynayabileceğiniz çok sayıda harika Steam oyunu var. Üstelik bunu yaparken çok eğleneceksiniz!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu