Tiktok Takipçi Satın Al

Steam Hesabı Kurtarma Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Steam hesabı kurtarma işleminin nasıl yapıldığını sizlere anlattık. Detaylar makalemizin ilerleyen paragraflarında…

Steam Nedir?

Bilgisayar oyunları dünyasında efsane oyunlar arasında ilk üçe oturan Counter Strike ve Half Life oyunlarının yapımcısı olan Valve şirketi 2003 yılında zamanın çok ilerisinde bir uygulama fikri ile ortaya steam uygulamasını sundu. Bu uygulamanın amacı oyun yapımcı firmalarının para ile sattıkları oyunlarını sisteme yüklemesi ve oyuncuların hesaplarındaki kredi ile oyunları alması idi.


Bu sistem ile dünyanın dört bir yanına oyun dağıtım ücretinden gelen kargo ücreti, mağaza ücreti, personel ücreti, vergiler gibi değerler düşüldüğü için satılan fiziksel cd orijinal oyunlar ile steam üzerinden alınan oyunlar arasında büyük fiyat farkı oluştu. Bu hem oyun yapımcılarının hem de oyuncuların işine gelen bir durumu oluşturdu. Bunun sonucunda bilgisayar oyuncularının, bilgisayar oyun yapımcılarının ve oyun yapımı konusunda diğer tüm alanlarda çalışanların yakından ilgilendiği ve en çok bilgi sahibi oldukları bir program günlük hayatımızın parçası oldu. Bu uygulamanın adı şüphesiz steam idi.

Bugün çıkan tüm oyunlara steam hesabı üzerinden ulaşılabilir durumda olup hesabınızda yeterli bakiye olduğu anda direk oyunu satın alıp bilgisayarınıza kurabilmektesiniz. Ayrıca online dünyaya iyice uyum sağlayan oyunlar için hesap, profil kavramlarını kullanma açısından da oldukça büyük öneme sahip. Örneğin sizin kendi kişisel ev bilgisayarınızda oynadığınız online oyun hesabına başka bir ortamda başka bir cafede erişebilmek için sadece steam hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Steam Hesabı Kurtarma Nasıl Yapılır?

Steam Hesabı Kurtarma Nasıl Yapılır?

Oyuncular için oldukça önemli olan steam hesapları zararlı bilgisayar korsanlarının da sıkça hedefinde olan bir durumdur. İçerisinde oyun bulunan hesapların hepsinde maddi bir değer olduğu için sıkça bilgisayar korsanlarının saldırısına uğramaktadır. Bunun dışında yapılan yanlış işlemlerde ya da şifre unutma gibi işlemlerde hesabın bloke olması ya da erişilememesi gibi durumlar oluşmaktadır. Bu tür durumlarla mücadele edebilmek için steam uygulama yapımcısı Valve, birtakım önlemler alarak hesap kurtarma seçeneklerini devreye sokmuş durumda. Sizde hesabınızı kaybettiyseniz aşağıdaki yöntemleri deneyerek hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Steam resmi internet sitesinde steam hesabınız değerlidir başlığı ile açılan bir yönetim duyurusunda hesabınızı kurtarma yöntemleri şu şekilde anlatılmaktadır. İlk olarak telefon numarası ile kurtarma yöntemi önerilmektedir. Hesabınızı yeni açacaksanız veya mevcut hesabınız varsa hesabınızın ayarlar kısmından telefon doğrulaması işlemi yaparak telefon numaranızı sisteme tanıtın. Parolanızı unuttuğunuzda, e-posta adresine erişimi kaybettiğinizde ya da şifreniz korsanlar tarafından çalındığında cep telefonu numaranıza yeni kod isteterek tekrardan şifre belirleyebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise guard mobil kimlik doğrulayıcı uygulamayı kullanmaktır. Steam için hazırlanmış olan Android ve IOS işletim sistemli telefonlarda kullanılan uygulama sayesinde uygulama üzerinden doğrulama yapılmadığı sürece hesabınıza erişim gerçekleşmeyecektir. Yani bilgisayar korsanına şifrenizi verseniz dahi cep telefonunuza erişim sağlayamadığı sürece hesabınıza giriş yapamayacaktır. Bu uygulamayı kesinlikle kullanmalısınız.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu